Tým ÚAMK si upevnil třetí místo na Mezinárodní šestidenní motocyklové soutěži

Třetí den letošní Mezinárodní šestidenní motocyklové soutěže v Košicích podal tým KBS ÚAMK Unhošť v sestavě Jan Balaš, Jakub Horák a Vít Kuklík opět solidní výkon a s přehledem udržel třetí pozici s náskokem 11:13,40 minut  před čtvrtým Sacu Teamem Scotland. Do vedení průběžného pořad klubů se probojovali VAMC Drie Musketiers z Nizozemska, kteří odsunuli na druhé místo švédský Team Ostra Elite.

KBS ÚAMK ztrácí na čelo tři minuty, na druhé Švédy o 25 sekund méně.

Trophy tým ČR pátý

Výsledky hlavní kategorie Trophy týmů rozhodčí až do 21 hodin nevydali. Řešili totiž spoustu problémů třetího dne Šestidenní. Ty nahrály reprezentačnímu týmu ČR, který podal výborný výkon a postoupil z devátého na nádherné páté místo. Za nejrychlejší Austrálií zaostává nyní o 31:15,18 minuty. Od bronzových Finů dělí Čechy necelých sedm minut.

V Juniorské světové trofeji drží ČR devátou příčku, ztráta na Australany narostla o deset minut na 29:04,51.

V podstatě stejný okruh jako první dva dny absolvovali soutěžní jezdci druhou zářijovou středu v opačném směru. Na některých z nich se začala projevovat únava, kterou násobila rozbitá trať z prvních dvou dnů.  Celkem museli všichni ujet 283 km ve dvou kolech, v každém z nich na ně čekaly dva enduro a jeden motokrosový test.
 
Jedničkou Balaš

V šesti středečních speciálkách byl nejlepší z týmu KBS ÚAMK Unhošť Jan Balaš, osmý nejrychlejší muž ze všech, kteří startují v klasifikaci klubů. S Vítem Kuklíkem jeli téměř shodné časy. Pořadí dne ale zajel Kuklík hned na druhém endurovém testu, kdy byl čtvrtý, pátý Balaš za ním zaostal o pouhé dvě desetiny vteřiny… Ve třetím dnu šestidenní soutěže vybojoval Kuklík jedenáctý nejlepší čas.

Jakub Horák na nejslabší motorce na rozdíl od prvního dne, kdy na suché a čisté trati ostatním ujížděl, tentokrát v rozmláceném terénu lehce ztrácel. Nicméně 25. časem dne pomohl unhošťskému triu posílit průběžní bronzové pořadí.

Pozice dnes vyklidil nejrychlejší pondělní tým Moto Club Italia, protože jeho jezdec Ivan Coniglio do cíle nedojel. "Zastavila se mu motorka. Dostane tři hodiny ztrátu, ale čtvrtý den závodu smí na restart,“ vysvětlil z Košic manažer týmu KBS ÚAMK Unhošť Ladislav Krupička.

Harakiri na trati

Půlminutový odstup ve druhém enduro testu způsobil Horákovi pád. Jen o malinko menší ztrátu zapsal Kuba ve čtvrté enduro vložce ze stejného důvodu.

"Třetí den nám to nešlo jako první dva dny, ale padali všichni. Třeba Víťa Kuklík se mi sesunul přímo pod nohy, když jsem ho chtěl v prvním testu vyfotit. Všichni tři naši kluci ale znovu bojovali pěkně. Sice jsme ztratili na mušketýry z Holandska a Švédy, ale odstup za námi je už veliký,“ hodnotil výkon svých svěřenců Krupička.

Hned se zaměřil na etapu plnou zranění, některá jsou opravu vážná.

"Američan si zlomil nohu, Portugalec Oliveira zase trefil strom a musel pro něj přiletět vrtulník, takže první test nebyl pro jezdce Světové trofeje korektní a jury by tuto rychlovku pro ně měla zrušit. Helikoptéra musela zasáhnout i v případě slovenského juniora," dodal Láďa Krupička a pospíchal na poradu před zítřejším programem.

Na čtvrtý dne připravili slovenští organizátoři novou trať dlouhou 267 km, nicméně na některé předchozí úseky se soutěžní pole stejně vrátí. Jako každý den jsou na pořadu dvě enduro vložky a jeden motokros. Předpokládaný časový limit je 8 hodin.

Motocyklová Šestidenní, týmový závod v enduru
Košice 9. září 2015 ... po třetím dnu

Zrcadlo výsledků ...
Světová trofej: 1. Austrálie 11:21:26,37, 2. Itálie -12:39,29, 3. Finsko -24:28,88, ...5. ČR (Hádek, Helmich, Kadleček, Markvart, Romančík, Toman) -31:15,18.
Juniorská trofej: 1. Austrálie 6:57:50,92, 2. Švédsko -8:33,45, 3. USA -12:33,96, ...9. ČR (Hroneš, Kučera, Kulhánek, Živný) -29:04,51.
Kluby: 1. VAMC Drie Muskeriers 8:01:06,52, 2. Team Ostra Elite 4:55:00,75, -24,51, 3. KBS ÚAMK Unhošť (Balaš, Horák, Kuklík) -3:00,05, ...6. BMT Gottbros Europe (Z. Gottvald, M. Gottvald, Hostinský) -15:27,29, 7. EnC Racing CZ 1 (Klimeš, Šefr, Engel) -18:17,00, 9. Motosport Klub Hošťálkovice (Borák, Císař, Slischka) -19:55,80.

(ps, ÚAMK, Sportovnílisty.cz, Foto: Ladislav Krupička)