Tři body z Brna stvrdily Mladé Boleslavi první ligu. Zbrojovka Brno – Mladá Boleslav 2:3

V Brně se hrálo za téměř letního počasí, což prospívalo mladoboleslavským fotbalistům především v prvním poločase, který zaslouženě vyhráli. Po změně stran navzdory navýšení vedení přenechali iniciativu soupeři a v závěrečných minutách bránili jednogólový náskok. Vyhráli a potvrdili tak prvoligovou příslušnost pro příští ročník.

Oba týmy byly oslabené o hráče disciplinárně potrestané za nasbírané čtyři žluté karty. Domácímu Brnu chyběli Adrián Čermák a Antonín Růsek, hostující Mladé Boleslavi Marek Matějovský.

Do prvního poločasu vstoupili Středočeši velmi zdařile. V 6. minutě Ladra poslal po pravé straně Douděru, který utekl Fouskovi a přihrál po zemi před branku, kde byl včas Drchal a snadno z malého vápna skóroval - 0:1.

Ve 38. minutě odtáhnul mladoboleslavský útok Drchal, jeho přihrávku na hraně vápna Skalák pustil Douděrovi, ten přiťuknul zpět Skalákovi, který ve skluzu míč pořádně netrefil a Berkovec ho vyrazil k Douděrovi, na jehož dělový volej z patnácti metrů nasměrovaný přesně k pravé tyči brněnský gólman nedosáhl - 0:2.

Druhý poločas začali, podobně jako první, Mladoboleslavští gólově.

Ve 47. minutě Drchal nezpracoval vysoký pas z vlastní obrany, ale následně vystihnul nepovedenou Hlavicovu malou domů, obešel s míčem Berkovce a zvýšil boleslavské vedení na 0:3.

Třetí gól v brněnské brance však středočeské  fotbalisty uspal tak dokonale, že o uklidňující třígólový náskok zanedlouho přišli.

Ve 49. minutě se Boleslavští nechali zatlačit do vlastní šestnáctky a po Dancákově skluzu vůči pronikajícímu Reiterovi nařídil sudí Proske pokutový kop, který Pernica proměnil ve snížení a brněnskou naději - 1:3.

V 74. minutě Texlův centr od levé postranní lajny Hladík uvnitř boleslavského vápna hlavou sklepnul k Přichystalovi a ten šťastným doklepnutím z malého vápna překonal Šedu - 2:3.

Brněnští pochopitelně ucítili šanci na vyrovnání, případně zvrácení výsledku ve svůj prospěch a pokračovali v útočení. Utkání však skončilo těsnou mladoboleslavskou výhrou, která v danou chvíli byla velmi důležitá. Byla zdařilou odvetou za lednovou nešťastnou domácí remízu, důležitým tříbodovým ziskem potvrzující aktuální umístění v ligové tabulce na třinácté příčce a především zaručující prvoligovou existenci i pro následující ročník.

Brno   8. května  2021

FORTUNA:LIGA 2020/2021 - 31. kolo

FC Zbrojovka Brno – FK Mladá Boleslav 2:3 (0:2)

Góly: 49. Pernica (z pokutového kopu), 74. Přichystal - 6. a 47. Drchal, 38. Douděra *  ŽK: Sedlák, Dreksa, Pachlopník - Preisler * Rozhodčí: Proske - Kotík, Váňa

FK Mladá Boleslav: Šeda - Řezník, Šimek, Jakub Klíma (56. Preisler) - Douděra, Dancák, Budínský, Zmrhal - Drchal (73. Jiří Klíma), Ladra (24. Skalák), Škoda.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec - Hlavica, Dreksa (46. Moravec), Pernica, Sedlák (46. Fila) - Reiter (71. Bariš), Štepanovský, Pachlopník (75. Endl), Texl, Fousek (46. Přichystal) - Hladík.
(Jiří Koros, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)