Třetí Vrbův asistent ve Spartě – tajný trumf k úspěchu

Výměna trenéra Kotala nebyla čistou ranou z nebes, která se nedala čekat, zásluhy za první trofej po šesti letech ničeho byly sice velké, ale herní mizérie a zejména rezignované odpovědi po odehraných zápasech působily jako rudý hadr na býka.

Jméno jeho nástupce lehce překvapilo, ale pozorný fanoušek musel vnímat obdivné výroky majitele Sparty na adresu Pavla Vrby i v dobách největšího plzeňského válce. Nyní konečně dostává strůjce západočeského zázraku šanci prokázat své kvality i na Letné. Jak je zvykem, nepřichází sám, na rozdíl od Limonádového Joa s ním nepřichází ani zákon, ale tým asistentů si dokázal prosadit. A jsou to osvědčená jména z Plzně, Zdeněk Bečka a Martin Ticháček. Je tu však ještě třetí král do party, jehož jméno je zahaleno tajemstvím, neb vzbuzuje kontroverze.

Není jím nikdo jiný než slovutný Roman Berbr. Jeho angažmá bylo výslovným přáním Pavla Vrby, který se nechal slyšet, že si na něj v Plzni tak zvykl, že si již své působení bez něj v české lize nedovede představit. Vedení Sparty sice jistý čas odolávalo, když si ale zasvěcení vzpomněli, jaký trest dostal od disciplinární komise Ladislav Krejčí ml., značící ne zcela kvalitní práci odborného úseku na vztahy se svazem, padla poslední překážka a Roman Berbr se stal třetím asistentem Pavla Vrby u sparťanského týmu.

Velký úspěch promotéra Jizerské padesátky

Národní sportovní agentura si stojí za svým průzkumem

Kam zmizeli fotbalisté


Zoufalý hokej volá o pomoc


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli.
 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)