Trenéři Gymnathlonu zavítali do MŠ v Okrouhlici na Havlíčkobrodsku


Projekt „Sportujeme v regionech“ navštívil v pátek 14. ledna mateřskou školku v obci Okrouhlice v okrese Havlíčkův Brod. Jedná se už o pátou školku, ve které si děti společně s trenéry Gymnathlonu Honzou a Ondrou zacvičily. Na vše přitom dohlížel i maskot Gymnathlonu Opičák Max.

V Okrouhlici proběhly hned dva ukázkové tréninky, protože dětí bylo opravdu hodně a všech věkových kategorií. Zacvičily si tak i ty nejmenší tříleté. Ze zásobníku her, který po ukázkových hodinách obdržely paní učitelky spolu s dovezeným vybavením, si děti vyzkoušely hry, jako jsou Hesla, Zvířátka, Chytání myší, Myši z díry ven, Lovci pokladů či Laserová prolézačka. A do všech her se děti vrhly s nadšením a úsměvem a bylo na nich vidět, že je cvičení s Ondrou a Honzou nadmíru baví.

Cílem projektu „Sportujeme v regionech“ s podtitulem „Budujeme lásku ke sportu v mateřských školkách“  je podpořit pohybový rozvoj předškolních dětí v menších obcích, kde je dle výzkumů nižší úroveň jejich fyzické zdatnosti. Školky, které se do projektu zapojí, se mohou těšit na pestré sportovní vybavení, zaškolení v oblasti prověřené metodiky a celoroční podporu ze strany trenérů Gymnathlonu.

Tento projekt ve spolupráci se Sdružením sportovních svazů České republiky realizuje Asociace Český Gymnathlon.(mp, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto:  archiv Sdružení)