Trenér českých fotbalistů Jaroslav Šilhavý věří, že se jeho svěřenci otřepou. Anglie-Česko 5:0

[ title]
Trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý považuje porážku českých fotbalistů 0:5 v úvodním utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Anglii i vzhledem ke smolným inkasovaným gólům za krutou.

Přesto kouč věří, že se hráči z nejvyšší prohry v samostatné historii ČR a v součtu s Československem z nejhoršího debaklu od roku 1954 otřepou a naopak je posílí. Už v úterý 26. března 2019 v Praze v Edenu přivítají v přípravě Brazílii.


Jak říkám...
  "Musím pogratulovat Anglii. Velká kvalita, silný tým, pět gólů. Pro nás je to trošku kruté. Ačkoliv naši hráči dostali pět gólů, myslím, že celý zápas pracovali. Nicméně jsme dělali hloupé chyby. Dostávali jsme nešťastné a kuriózní branky. Věřím ale, že se z toho otřepeme a naopak nás to posílí," řekl po utkání na setkání s novináři Jaroslav  Šilhavý.

   "Nemyslím, že tam byl z naší strany strach z prostředí. Wembley je krásný fotbalový svatostánek. Byl tam prostě soupeř, který byl silný a hodně kvalitní. Byť nás první poločas přehrávali v držení míče, tak ale myslím, že moc šancí neměli. Druhá branka z pokutového kopu nás trochu nalomila."

  "Druhý poločas jsme chtěli hrát útočně, s výsledkem něco udělat. Myslím, že jsme měli na to, abychom aspoň jeden gól vstřelili, příležitosti na to byly. Ani si nepamatuji, kdy bychom si dali dva vlastní góly. Byly kuriózní, v podstatě i ten třetí. Nešikovně jsme se nastřelili a odrazilo se to ke Sterlingovi. Anglie má takovou sílu, že už pak excelovala."


  "Kvalita soupeře byla veliká, střelecké dispozice ofenzivních hráčů, Sterling a spol. Rychlost mladých hráčů. Tam jsme prostě tahali za kratší konec. Hráči chtěli dát gól i za stavu 5:0, žádnou odevzdanost jsem tam neviděl. Nakonec to ocenili i diváci. Chtěl bych našim divákům moc poděkovat, že i za nepříznivého stavu fandili, byli skvělí. Za celý tým zaslouží pochvalu," dodal Šilhavý.

Už v úterý 26. března 2019 změří jeho svěřenci síly v přípravě s dalším gigantem Brazílií.

"Soupeř je neméně kvalitní, historicky slavný. Je to velký tým, který přijede do Prahy. Všichni se na něj těšíme, i diváci. Věřím, že se otřepeme brzy," dodal Jaroslav Šilhavý.

(ps, FAČR, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)