Třemi získanými body v Teplicích si Středočeši v tabulce polepšili. Teplice - Mladá Boleslav 1:3

Utkání 26. kola české FORTUNA:LIGY se hrálo čtyři dny po pohárovém čtvrtfinále těchto soupeřů, v němž domácí Teplice těsně vyhrály 2:1 a postoupily do semifinále MOL Cup. V ligovém střetnutí byla však úspěšnější Mladá Boleslav a po dlouhé době strávené na 15. ligové příčce se posunula nahoru právě před Teplice.
Na začátku zápasu se zřejmá mladoboleslavská touha napravit prohraný pohárový duel projevila ofenzivní aktivitou se ziskem tří rohový kopů. Ale bez hrozby pro soupeřovu branku. V příštích minutách Tepličtí zatlačili soupeře k brance a dali vedoucí gól.

V 19. minutě teplické obléhání protivníkovy šestnáctky zakončil po centru z pravé strany Žitný přízemní ranou bez přípravy k pravé tyči, kam se sice Šeda vrhnul včas, ale míč mu ke zděšení spoluhráčů a radosti teplických fotbalistů proklouznul pod tělem do branky - 1:0.
Středočeši  se nenechali nepříznivým vývojem rozhodit, vrhli se do útočení a za pět minut skóre srovnali. Ve 24. minutě Matějovský založil akci, která se od pravé lajny přelila do středu a po Dancákově přihrávce do soupeřova vápna Zmrhal z necelých patnácti metrů razantně prostřelil Čtvrtečku - 1:1.
Druhý poločas Mladoboleslavští zaslouženě vyhráli a do povedeného konce tak dotáhli odplatu za prohrané čtvrtfinálové pohárové utkání před čtyřmi dny. Hodně tomu napomohl zdařilý vstup do druhého dějství.  Ve 48. minutě se Ladra u levé lajny kličkami zbavil dvou protihráčů a téměř od rohového praporku zacentroval tak přesně do malého vápna, že Jiří Klíma s nadno hlavou akci završil gólově - 1:2.
V 85. minutě  tlak hostujícího týmu završil hlavičkou z necelého jednoho metru Škoda - 1:3 a bylo vymalováno.

Teplice  11.  dubna  2021

FORTUNA:LIGA 2020/2021 - 26. kolo

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)

Góly: 19. Žitný - 24. Zmrhal, 48. Jiří Klíma, 85. Škoda  *  ŽK: Čtvrtečka, Droehnle - Škoda *  Rozhodčí: Dubravský - Mokrusch, Melichar
FK Teplice: Čtvrtečka - Hyčka (80. Radosta), Knapík, Gabriel (90. Ljevakovič), Droehnle - Kučera - Žitný, Trubač (75. Fortelný), Kodad, Moulis (80. Černý) - Vukadinovič.
FK Mladá Boleslav: Šeda - Douděra, Takács Jakub Klíma, Preisler - Ladra (82. Skalák), Matějovský (90. Budínský), Dancák, Zmrhal - Jiří Klíma (76. Drchal), Škoda.

(Jiří Koros, FK Mladá Boleslav, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Bolesla)