To se tak stalo, že všechny čtyři góly Slavie viděli fanoušci Sparty pěkně zblízka. Slavia - Sparta 4:0

Fotbalisté Slavie Praha v neděli 23. října 2022 před 19 370 fanoušky vyhráli  ve 13. kole FORTUNA:LIGY nad dlouholetým rivalem  z pražské Letné vysoko 4:0, což je  nejvyšší výhra v derby v samostatné historii české ligy. Všechny  branky padly už v prvním poločase a zasloužili se o ně střelci, jejichž jména byla příznivci Slavie několikrát vyvolávána  Václav Jurečka, Jakub Hromada, Lukáš Masopust a Peter Olayinka.

Derby pražských „S“ s pořadovým číslem 304 začalo pro domácí hráče v Edenu nádherně.   Po nástřelu míče, který  od   Hromady přeletěl  obranu Sparty,  se k míči přitočil   Václav Jurečka, aby  střelou  po zemi  dostal už v páté minutě  Slavii do vedení ...  1:0!
Za chvíli zavládla  v Edenu další radost, když ve 12. minutě si míč někde našel  Jakub Hromada, aby prostřelil  brankáře Sparty a tak zvýšil na ...  2:0!

Ve 28. minutě se zase změnilo skore, když po hrubé chybě sparťanů se zjevil sám před brankou nejdřive neskorující  David Douděra, aby jej  ve střelbě nahradil Lukáš Masopust, který se už trefil.  Po půl hodině tak domácí borci vedli o tři branky ...  3:0!

Ale to ještě nebylo do poločasu všechno. Ve 44. minutě  si přihrávku Václava Jurečky našel Peter Olayinku, který i přes dotyk jednoho z obránců Sparty pod jižní tribunou nedaleko sparťanského kotle bodoval počtvrté ...  4:0!

Druhý poločas už branka nepadla. Sparťané už podle jejich trenéra nerozdávali vánoční dárky.

Praha 23. října 2022

Fotbal

FORTUNA:LIGA 2022/2023 ... 13. kolo

Slavia Praha - Sparta Praha 4:0 (4:0)

Branky: 5. Jurečka, 12. Hromada, 30. Masopust, 45. Olayinka. Diváci: 19 370
Žluté karty: Tiéhi, Olayinka - Daněk, Minchev, Mejdr. Rozhodčí: Zelinka – Nádvorník, Paták

SK Slavia Praha:  O. Kolář – D. Jurásek, Ousou, Kačaraba, Douděra (67. Usor) – Hromada (74. Tiéhi), Oscar (85. Kričfaluši), Masopust, Olayinka, Lingr (85. Ewerton) – Jurečka (74. Tecl)
AC Sparta Praha:  M. Kovář – Wiesner (39. Minchev), Mejdr, Vitík, Sörensen – Höjer, Daněk (39. Karabec) – Pavelka, Sadílek (60. Zelený), Haraslín (60. Čvančara) – Kuchta (74. Sáček)

(Petr Skála pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)