To je tak, když Středočeši si sami prohráli vyhraný zápas. Liberec – Mladá Boleslav 2:1

Zpackanými osmi minutami v závěrečné čtvrthodince mladoboleslavští fotbalisté prodloužili liberecké prokletí a černou sérii bez výhry pod Ještědem na jedenáct utkání. Neuvěřitelným způsobem odevzdali tři body soupeři, kterého většinu zápasu přehrávali.

Utkání začalo v chladném počasí (12°C) a pod oblačností hrozící deštěm. Mladoboleslavští byli o poznání jistější při práci s míčem a v průběhu poločasu si chvílemi vynutili značnou herní převahu, kterou však gólově využili pouze jednou.

Stalo se tak až ve 30. minutě, kdy na  Juráskův perfektně kopnutý centr z levé strany přeletěl téměř celé brankoviště a Douděra hlavou přesně k tyči skóroval na  0:1.

Druhý poločas dlouho probíhal v podobném obrazu, jako první. Mladoboleslavští byli stále aktivnější a přesnější.

Ale v 79. minutě po Yusufově kolmici Mikulu uvnitř boleslavské šestnáctky strčil Skalák tak, že rozhodčího Hocka přinutil odpískat pokutový kop. A Skaláka, který hrál od 57. minuty se žlutou kartou, vyloučil. Yusuf penaltu jistě proměnil a vyrovnal na  1:1.

Středočeši  byli evidentně zaskočení a to tak, že zanedlouho inkasovali podruhé.

Stalo se tak v 87. minutě , kdy Tupta, jenž byl na hřišti necelých deset minut, nečekanou a přesnou střelou k pravé tyči zaskočil Halouska a dokonal obrat ve skóre na  2:1.

S třemi nastavenými v celkem šesti zbývajících minutách se Mladoboleslavští marně pokoušeli o záchranu alespoň jednoho bodu za remízu. Nedokázali to a tak v utkání, které měli většinu času pod kontrolou, nezískali ani bod.

Liberec 18. září   2021

FORTUNA:LIGA 2021/2022 - 8. kolo

FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)

Góly: 79. Yusuf (z pokutového kopu), 87. Tupta - 30. Douděra  *  ŽK: Tiehi, Nečas - Hlavatý, Skalák * ČK: Skalák (v 80. min.) * Rozhodčí: Hocek - Hrabovský, Leška * Diváků: 1570

FC Slovan Liberec: Knobloch - Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula - Faško (60. Frýdek), Tiéhi (78. Tupta) - Matoušek (60. Frýdek), Havelka (78. Purzitidis), Mészáros (42. Nečas) - Rondič.

FK Mladá Boleslav: Halouska - Douděra, Karafiát, Suchý, Jurásek - Matějovský (75. Dominik Mašek), Hlavatý (62. Smrž) - Skalák, Ladra (62. Lukáš Mašek), Ewerton (83. Zahustel) - Škoda (83. Fila).

(Jiří Koros, FK Mladá Boleslav, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)