To je tak, když Sparta porazí ve fotbale Slavii 5:1 a vůbec se o tom nemluví. Za vším hledejte ženy

Ten výsledek Sparta - Slavia 5:1 vyznívá jako velká senzace, ale je jen malou senzací. Je to sice výsledek z fotbalu, ale jen z kopané žen. Sparťanky úvodní derby sezóny 2020/21 zvládly a v sobotu 5. září 2020 na Strahově porazily rozdílem čtyř branek Slavii 5:1. Po vyrovnaném prvním poločase  se o výsledku rozhodlo po přestávce.

Přitom o drtivé porážce rozhodly jen dvě ženy.  Aneta Pochmanová vstřelila tři branky a  dva góly dala Lucie Martínková.

Po brankách nejdříve Lucie Martínkové, která se trefila přesně k tyči a otevřela skóre - 1:0, srovnaly hráčky  Slávie  střelou  Kožárové - 1:1. Do půle se už nic nestalo, aby se měnila číslice na ukazateli skóre, který stejně na Strahově není.
Devět minut po přestávce se v dresu  Sparty trefila poprvé  Pochmanová - 2:1. Do konce utkání chybělo patnáct minut, když  Pochmanová mířila mimo dosah brankářky do sítě Slavie podruhé - 3:1.

Ovšem to nebylo všechno. V 78. minutě míč po volném kopu trefila na Strahově do branky hostujícího týmu   pro Slavii v tu chvíli zlá Lucie  Martínková a bylo rozhodnuto - 4:1. Brankářka Votíková plachtila vzduchem marně ještě v nastaveném čase po střele devatenáctileté Anety  Pochmanová, která ukončila trápení Slavie konečným výsledkem - 5:1.

Aneta Pochmanová ještě nechodila do školy, když naposled Sparta porazila Slavii o čtyři góly. Stalo se tak v červnu 2008. Pamětníci by dodali, že tehdy se oba pražské týmy utkaly v Humpolci ve finále domácího poháru a hráčky Sparty vyhrály rovněž 5:1.

Praha 5. září 2020

První liga žen, třetí  kolo

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 5:1 (1:1)

Branky: 54., 75., 92. Pochmanová, 9., 78. L. Martínková - 15. Kožárová * ŽK: 32. Odehnalová - 45., 87. Krejčiříková, 35. Jarchovská, 71. Žemberyová * ČK: 87. Krejčiříková * Diváků 460.

(ps, SportovnListy.cz, sparta.cz, foto: Jiří Růžička)