Tipsport má přístup k datům i exkluzivní podmínky spolupráce s populární hokejovou NHL

V rámci historicky první takové smlouvy svého druhu v Evropě se Tipsport stává oficiálním partnerem pro sportovní sázení NHL v České republice a na Slovensku. Tipsport  totiž podepsal dlouhodobou dohodu s NHL počínaje aktuální sezónou. Tipsport získává exkluzivitu v NHL pro Českou republiku i Slovensko.

Jak říkám ... 

„Smlouva s NHL je jednímz nejdůležitějších kontraktů v dějinách Tipsportu. Umožní nám postupně přinést naší komunitě sázkařů celou řadu světově unikátních inovací, získáváme bezprecedentní přístup k datům i exkluzivní podmínky spolupráce s nejpopulárnější hokejovou soutěží světa,“ řekl Jan Čumpelík, marketingový ředitel Tipsportu.

Co dohoda přináší? Jako oficiální partner NHL pro kurzové sázení bude mít Tipsport přístup k herním datům generovaným novou technologií NHL Puck andPlayer. Tato převratná technologie umožní společnosti nejen dál zlepšit a obohatit své herní statistiky a live kurzy, ale i jak vysvětluje Jan Čumpelík bude díky ní moci jako jediná na trhu nabízet unikátní, novépříležitosti k sázení a také pokročilá data v reálném čase

Jak říkám ... 

„Ve sportovních datech, která nám NHL ze Severní Ameriky bude dodávat, vidíme obrovský potenciál. Game Data Tracking System umožní sledovat nové individuální statistiky týmů a hráčů a rozšířit kurzovou nabídku na jednu ze sázkařsky nejpopulárnějších soutěží. Jedná se o novou technologii, kterou i sama NHL spouští od nové sezony vůbec poprvé," dodal Čumpelík. 

Marketingovým kampaním Tipsportu umožňuje dohoda využívatoficiální branding NHL na exkluzivní bázi. Součástí balíčku jsou i marketingová práva kbudoucím zápasůmNHL Global Series/Global Challenge, které se po dobu trvání dlouhodobé smlouvy budou konat na území Česka a Slovenska

Technologie Puck and Player Tracking byla představena a nasazena už během play-off Stanley Cupu 2020 a je v současné době využívána ve všech 31 arénách pro základní sezónu NHL 2020-21. Tato technologie třeba  zahrnuje 14 IR kamer umístěných nad ledovou plochou, sleduje pohyby puku a každého hráče na ledě během každé hry prostřednictvím senzorů uvnitř puku a v dresech hráčů. Systém generuje téměř jeden milion trojrozměrných souřadnic a datových bodů v průběhu hry.

• Tipsport svým klientům v blízké budoucnosti nabídne hned několik zásadních inovací, například zcela nové live sázky – počet střel hráče, počet najetých kilometrů, čas strávený na ledě, nejrychlejší střela a další.

• Tipsport nová data zároveň použije k vytvoření ještě přesnějších matematických modelů – ty mu pak umožní nabídnout klientům lepší, tj. vyšší kurzy, které navíc zůstanou delší dobu aktivní v nabídce live sázek.

• Data rovněž poslouží k doplnění statistik hráčů, které sázkaři jistě ocení

Na smlouvu Tipsportu s NHL nově navazuje také spolupráce s  TV Nova Sport, vysílacím partnerem NHL v České republice a na Slovensku. Kromě sponzoringu a reklamy v rámci vysílání nejvyšší severoamerické hokejové soutěže nabídne Tipsport divákům ve zbrusu novém zápasovém studiu v barvách Tipsportu a HNL zajímavé soutěže, komentáře a doporučení zkušeného bookmakera Tipsportu,a především zmiňovaná nová data a statistiky získané ze zámoří.(ps, SportovniListy.cz, foto: Tipsport)