Tereza, jedině Tereza Fišerová je toho příčinou, že Česko má dvě zlaté ze SP ve vodním slalomu

Po neúspěšné sobotě 11. června 2022 byla naopak velmi úspěšná neděle 12. června 2022. Tereza Fišerová kralovala kanoistkám, bronz přidala Martina Satková a mezi kanoisty stříbrný olympionik Lukáš Rohan byl rovněž bronzový.  Kanoisté i kanoistky zvládli náročnou trojskou trať a fanouškům ukázali, jak to Češi na vodě umí.

„Cítím se úplně úžasně. Furt mi to úplně nedochází. Když jsem dojela do cíle a viděla jsem, že mám vteřinu náskok a že za mnou už nikdo nejede a že jsem fakt první, pak teprve přišly ty emoce… Za mě úplně vytrýskly a bylo to skvělé. Upřímně vůbec nevím, co jsem na té trati dělala, takže se těším, až se podívám na to video, jaká ta výherní jízda vlastně byla.  Soustředila jsem se na ty jednotlivé nájezdy, na to, co je přede mnou, ne na to, co už je za mnou. Vím, že to, co jsem pokazila v semifinálové jízdě, tak jsem teď opravdu zaletěla,“  radovala se Tereza Fišerová z vítězství na kanoi na Světovém pohár v Praze.

Finále se povedlo také kanoistce Martině Satková, která předvedla téměř bezchybnou jízdu a může slavit svou první medaili ze Světového poháru – z trojských peřejí vylovila bronz.

„Je to super pocit. Mně se ta jízda jela velmi dobře, odpadlo všechno to špatné a já jsem moc spokojená. Dole přišla chybka, která mě možná stála lepší umístění, ale jsem extrémně šťastná.  Já jsem o tom ani nesnila, já jsem byla šťastná už, když jsem si vyjela finále tady doma, protože jestli byl  něco pro mne sen, tak už jen možnost závodit před domácím publikem tady v Troji. To je fakt nejvíc. Cítila jsem to velmi moc, když komentátoři na věži Dan Stach s Mírou Lencem mě hnali od startu a když jsem ještě slyšela, jak bouří publikum, jak fandí, tak jsem si říkala, že to bude velký nářez, protože jsem na to nebyla připravená. Bylo to skvělé a všem fanouškům děkuju, protože se mi splnil sen,“ popsala  Martina Satková.

„Já mám za ni velkou  radost, protože jestli si to někdo zaslouží, tak rozhodně ségra. Protože ona maká opravdu moc, víc než my všichni dohromady a doufala jsem, že jí to vyjde. Je vidět, že je v krásné formě a těším se, co ještě předvede tuhle sezónu,“ popsala své dojmy sestra bronzové Martiny Satkové  Gabriela, která také bojovala o cenný kov až do poslední brány. Bohužel ale na trati udělala velkou chybu, když nedojela do předposlední protivodné branky, kam se musela vrátit. Ve finále přesto skončila pátá. S jízdou ale byla spokojená.

„Myslím, že vzhledem k tomu, že to byla finálová jízda, tak jsem to – troufám si říct – zvládla krásně ten tlak. Trasa byla dobrá. Pak jsem neudržela koncentraci nebo jsem si tam nepohlídala, ujelo mi to a musela jsem se do brány vracet. Na druhou stranu jsem ráda, že ta rychlost tam je. Závodů mě čeká dost, takže nemusím být z tohohle smutná,“ popsala Gabriela Satková, která na loňském mistrovství světa brala bronz.

Úspěšné bylo i finále kanoistů, ve kterém Česko mělo dvě zastoupení. Stříbrný olympijský medailista Lukáš Rohan na  Světovém poháru v Troji vybojoval bronzovou medaili.

„Věděl jsem to, kolik jel Lukać, nicméně jsem nevěděl, že ty tyčky jsou takhle vysoko a úplně jsem to neměl tak namyšlené, že to budu až tak moc zkracovat. Věděl jsem to, až když jsem najížděl do té dvojky a v tu chvíli jsem začal improvizovat. Byla skvělá atmosféra a tak nějak jsem zapomněl, jak moc jsem unavený, a jelo mi to samo. Mě nejvíc pomohli Dan s Mírou na komentátorské věži a diváci,“ popsal  svůj finálový výkon Lukáš Rohan, který za vítězem zaostal o 2,13 vteřin.

Druhým českým finalistou byl Vojtěch Heger, který v semifinálové jízdě udělal velkou chybu u branky číslo 10, která skončila eskymováním. Do zbytku jízdy ale dal všechny síly a probojoval se do desetičlenného finále. Tam ale zůstal 1,38 vteřin za medailí.

„Výkon hodnotím pozitivně. Já jsem hrozně rád, že jsem to udržel hlavou tu jízdu sjet tak, jak jsme si řekli s trenérem. Malé chybky tam byly, ale kluci jeli úplně jinou ligu a nám to ukazuje, že furt je co zlepšovat. Bylo to úžasné, diváci jsou tady neskutečný, ta kulisa, kterou předvedli, na to budu vzpomínat ještě dlouho,“ popsal své dojmy z finále kanoistů Vojtěch  Heger.

Jediný kanoista Václav Chaloupka se do finále závodu neprobojoval, když v semifinále na trati minul bránu a inkasoval 50 trestných vteřin.

Avšak to nebylo v nedělním uvolněném odpoledni všechno. Na programu Světového poháru byl ještě vyřazovací závod Extreme Slalom.  Nu  a tam Tereza Fišerová přidala i přes tržnou ránu na obočí druhé zlato ze  Světového poháru v Praze-Troji. Mimochodem je to již druhé zlato  z Extreme Slalomu, neboť v této soutěži již Tereza kralovala na Mistrovství Evropy na Slovensku před dvěma týdny.

Praha 12. června 2022

Vodní slalom

Světový pohár ve vodním slalomu
Muži C1: 1. Božič (Slovinsko) 97,75 (0 trest. sekund), 2. Gestin (Francie) -0,96 (0), 3. Rohan -2,13 (0), ...5. Heger -3,51 (0), v semifinále 27. Chaloupka (všichni Česko)

Ženy C1: 1. Fišerová (Česko) 111,80 (0), 2. Liliková (Německo) -1,00 (2), 3. Martina Satková -1,55 (0), ...5. Gabriela  Satková (obě Česko) -4,09 (0)

Muži extrémní slalom: 1. Hengst (Německo), 2. Clarke (Velká Britanie), 3. Goncalves (Brazilie), ...Heger vyřazen ve čtvrtfinále, Prskavec a Přindiš (oba Česko) vyřazeni v rozjížďkách.

Ženy extrémní slalom:: 1. Fišerová (Česko), 2. Zwoliňská (Polsko), 3. Franklinová (Velká Britanie)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz ...