Tam v Karviné Mladoboleslavští potvrdili neporazitelnost. Karviná - Mladá Boleslav 2:2

V posledním utkání základní části FORTUNA:LIGY mladoboleslavští fotbalisté dodrželi tradici, podle které dosud v Karviné neprohráli duel o prvoligové body a tak se  po základní části umístili na desáté příčce. V nadstavbě budou Středočeši pokračovat zápasy v prostřední čtyřčlenné skupině.

Do prvního poločasu vletěli aktivněji karvinští fotbalisté a hodinu neúnavně předváděli běhavý a kombinační fotbal, s jehož bráněním měla boleslavská defenzíva nečekaně spousty starostí.

V 18. minutě Ba Loua z pravé strany odcentroval a u bližší tyče bez přípravy Lingr nasměroval míč do boleslavské branky - 1:0.

Mladoboleslavští však zanedlouho vyrovnali. Ve 20. minutě si dlouhý pas Jakuba Klímy zpracoval na rohu soupeřova vápna Jiří Klíma a technickým obloučkem přes vyběhnuvšího brankáře Bolka skóroval - 1:1.

Ve 44. minutě dlouhý výkop brankáře Bolka prodloužil Qose na Ba Loua, který z hranice vápna trefil pravý horní růžek boleslavské branky - 2:1.

Druhý poločas začal oboustranně nepřesným fotbalem, dlouho se hrálo od vápna k vápnu bez zakončení.

V 72. minutě Zeleného přetažený centr z levé strany Douděra vrátil před branku a Dominik Mašek z necelých deseti metrů dal vyrovnávací gól na 2:2.

Karvinským hráčům viditelně ubývaly fyzické síly, a tak už žádný gól nepadl.

Karviná    14.  června 2020

FORTUNA:LIGA   třicáté  kolo

MFK Karviná – FK Mladá Boleslav 2:2 (2:1)

Góly: 18. Lingr, 44. Ba Loua - 20. Jiří Klíma, 72. Dominik Mašek * ŽK: Mangabeira, Smrž - Krobot, Hubínek, Stejskal *  Rozhodčí: Julínek - Blažej, Hock

MFK Karviná: Bolek - Ndefe (84. Santos Eduardo), Šindelář, Rundič, Čonka - Smrž (80. Hanousek), Mangabeira (80. Vukadinovič) - Qose, Lingr, Taiwo (80. Tijani) - Ba Loua (83. Guba).

FK Mladá Boleslav: Stejskal - Křapka, Jakub Klíma, Pudil, Túlio (46. Douděra) - Hubínek, Janošek (56. Dominik Mašek) - Fulnek (70. Ladra, 87. Mazuch), Budínský, Zelený - Jiří Klíma (70. Krobot).

(jk, SportovníListy.cz, FK Mladá Boleslav, foto: FK Mladá Boleslav)