Světový beachvolejbal se vrací do Prahy! Beach Prague Open se hraje poprvé v areálu na Ládví

Světový beachvolejbal se po 6 letech vrací opět do Prahy. Od 19. do 22. srpna 2021 se v pražském Beachklubu Ládví utkají nejlepší světoví beachvolejbalisté včetně českých reprezentačních dvojic Perušič, Schweiner a Hermannová, Resová, Kubíčková, Kvapilová či Štochlová, Williams. O turnajové prvenství v turnaji Beach Prague Open svedou tvrdé souboje s týmy z Brazílie, Jižní Afriky, Spojených států, Kanady a samozřejmě z Evropy. Vstupné na turnaj bude zdarma.

Turnaj světové série Beach Prague Open se do Prahy vrací po šesti  letech, ale poprvé se bude konat v pražském Beachklubu Ládví. Předchozích 5 turnajů se uskutečnilo na štvanickém ostrově a v roce 2014 jsme v Praze dokonce slavili historicky první české vítězství v turnaji světové série.

Jak říkám ...

„Letošní turnaj v Praze měl být oslavou olympijských úspěchů. Bohužel Tokio vůbec nevyšlo vzhledem ke covidové stopce podle našich očekávání. Věřím, že si naše dvojice v Praze alespoň částečně spraví náladu a prožijí úspěšný turnaj s hlasitou podporou diváků. Letošní ročník je speciální. Český volejbal slaví 100 let a věřím, že kulaté výročí oslavíme na Ládví společně se skvělými výsledky českých dvojic,“ řekl novinářům  na setkání s nimi Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu. 

SportovníListy.cz byly na místě děje...
Letošní beachvolejbalová sezóna je neskutečně nabitá. V týdenním intervalu na sebe navazují olympiáda v Japonsku, mistrovství Evropy ve Vídni a turnaj světové série v Praze. 

Jak říkám...

„Na olympiádě panovala hodně tichá atmosféra, a tak se těšíme na diváky. Po delší době se ukážeme v Praze a věříme, že budou plné tribuny,“ zvou české hvězdy Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem  na pražský turnaj.

„Budu hrát s Danielou Resovou, mladou a perspektivní hráčkou. Od Danči očekávám nasazení a hladovost, ale konečný výsledek si netroufám předvídat, protože spolu budeme hrát poprvé,“ představila novou a trošku překvapivou spoluhráčku dvojnásobná olympionička Barbora Hermannová, která nakonec nebude hrát se svoji spoluhráčkou Markétou Slukovou, která se stále zotavuje z nemoci covid 19.  

Součástí turnaje bude bohatý doprovodný program. Ve čtvrtek 19. srpna 2021 si dětští diváci budou moci vyzkoušet judo, beach házenou, fotbal nebo volejbal s profi trenéry, výtvarné dílny, na pátek 20. srpna 2021 je připraven turnaj barevného minivolejbalu a o víkendu  21. srpna a 22. srpna 2021 se uskuteční otevřený turnaj v beachvolejbalu pro amatéry.

Turnaj proběhne díky partnerství Národní sportovní agentury, hlavního města Prahy, společnosti ČEZ a UNIQA pojišťovna.

Program zápasů Beach Prague Open
Čtvrtek 19. srpna 2021  kvalifikace

Pátek 20. srpna 2021  zápasy ve skupině

Sobota 21. srpna 2021 úvodní zápasy play-off

Neděle 22. srpna 2021  semifinále a finále

(Petr Skála s využitím údajů z tiskové zprávy, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)