Stát znárodní skokany


Stav českého klasického lyžování je tristní. Nedaří se výkonnostně a se sportovní infrastrukturou to také není bůhvíjaká hitparáda.

Předseda sekce skoků na lyžích a poslanec za pravicovou ODS Jakub Janda, přišel v jednom z posledních rozhovorů s radikální myšlenkou. Vše za státní a také pro stát. Pro ani ne stovku skokanů opraví a zmodernizuje stát skokanské areály po celé republice, aby tak byla podchycena široká základna zejména mládeže A aby bylo možné udržet v provozu všechny můstky, včetně populárního harrachovského mamutu, chce svaz pořádat velké mezinárodní závody, od kterých si slibuje významné zisky po vzoru mistrovství světa v lyžování pořádaném v Liberci. Na ty bude samozřejmě čerpat dotace ze státního rozpočtu.

Domnívat se, že stát bude natolik velkorysý, aby nic nepožadoval zpět, je ale mylné. Poslanec Janda již musel přislíbit tajnou podporu všem vládním návrhům. Skokané budou využívat služby pouze státních a nikoliv soukromých firem. Za státní se v tomto směru považují i subjekty ve svěřeneckých fondech.

Nůž na krku má Janda i jinak, pokud na olympiádě v Itálii v roce 2026 skokané nezískají ani jednu medaili, budou všechny skokanské můstky předány armádě jako cvičné cíle pro nově zřizovaný pluk dronů.

V biatlonu řádí černá ruka

Novinka pražských Pirátů - Tour de Praha


FC Barcelona míří do české ligy.


Skrytý sponzor fotbalové reprezentace

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)