Startuje česká ženská basketbalová liga a chystá se česko-slovenský turnaj

Už tento pátek 24. září 2021 se znovu vrátí do akce nejvyšší česká ženská basketbalová liga, která potřetí za sebou ponese název RENOMIA ŽBL. Právě prodloužení kontraktu s titulárním partnerem je důležitou součástí snahy o další rozvoj soutěže, která měla v úterý 21. září 2021 úvodní tiskovou konferenci v pražské hale Královka.

SportovníListy.cz byly na místě děje... 
Vedení basketbalové soutěže žen věří, že ligovou soutěž po dvou letech nepřeruší koronavirová pandemie a těší se na návrat diváků do hlediště. 

Jak říkám...

„Jsme hrdí na to, že nejvyšší česká basketbalová liga i letos ponese jméno RENOMIA. A moc se těšíme, že se na tribuny opět naplno vrátí fanoušci, aby poháněli své oblíbené týmy k ještě lepším výkonům. Podpora spolehlivého partnera se cení v každém oboru, a my děláme vše proto, abychom jím byli pro naše klienty, obchodní partnery, kolegy ve firmě i pro sportovce, které RENOMIA dlouhodobě podporuje. Zachována zůstává také CENA RENOMIA pro nejlépe doskakující hráčku RENOMIA ŽBL. Loni se vítězkou stala Lucia Hadačová z KP Brno, věříme, že letos najde celou řadu vyzývatelek, které budou chtít titul získat. Parametry Ceny RENOMIA zůstávají stejné, oceňujeme individuální snahu ve prospěch celého týmu," řekl Jiří Nepala, managing partner společnosti RENOMIA, která poskytuje komplexní služby v oblasti pojištění, risk managementu a financí. 

 „Loňská sezóna byla poznamenána pandemickou situací a šířením onemocnění covid-19. Přesto se především díky vzorné spolupráci klubů podařilo sezonu absolvovat včetně play off a zápasů o titul a o bronzové medaile. Pevně věřím, že v nadcházející sezoně nebude situace již tak dramatická,“ řekl guvernér soutěže Daniel Kurucz.

Stejně jako loni se nebude hrát nadstavbová fáze a po základní části, kde se celky utkají každý s každým dvoukolově, přijde na řadu play off. Pokračuje nastavená spolupráce s reportérem Tomášem Budkou, který bude z vybraných zápasů pořizovat reportáže, které budou k dispozici i na sociálních sítích. Novinkou je obnovení spolupráce s Českou televizí, která plánuje vysílání ligových duelů jak na webové platformě ivysilani.cz, tak i přímo na sportovním kanálu ČT Sport. První utkání se bude vysílat hned 7. října 2021, kdy Hradec Králové vyzve ve východočeském derby soupeřky z Trutnova.

Jak říkám...

„Mezi další letošní novinky patří spolupráce se slovenskou basketbalovou asociací, která v únoru 2022 přinese společný turnaj nejlepších českých a slovenských družstev. Od nás se ho zúčastní nejlepší čtyři týmy Českého poháru. V současné době usilovně pracujeme na podpoře ženského sportu s cílem postupu na letní olympijské hry 2028, která nebude mít svůj dopad zřejmě ještě v sezóně 2021/22, ale v těch následujících by měla velmi pozitivně ovlivnit mimo jiné také nejvyšší ligovou soutěž,“ prozradil záměry v basketbale žen Daniel Kurucz.

Ligový ročník odstartuje v pátek 24. září duely Strakonic se Slovankou a Chomutova s Hradcem Králové.

(Petr Skála s využitím tiskové zprávy z cz.basketball , SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Dědek přesouvá Winter Classic

17.10.2021 09:00:00

Nová štika v hokejovém rybníčku, majitel hokejových Pardubic Petr Dědek, avizoval již na loňský rok lahůdku pro všechny fanoušky nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu. Zápasy pod ote...