Start našich hvězd na olympiádě v Tokiu ohrožen!


Za rok, touto dobou, budeme sledovat u televize soutěže největšího sportovního svátku, olympijských her v Tokiu. Otázkou však je, zda bude vůbec komu fandit.

Ne, to není obava z další dopingové kauzy. Jen sportovní bafuňáři při udělení pořadatelství pozapomněli na tradiční japonské zvyklosti. A tak hrozí, že spolu s námi u televize bude fandit např. havířovský drak Pavel Maslák, oštěpařská kometa minulé sezony Nikola Orgoníková, či bývalá světová tenisová jednička Karolína Plíšková.

Co mají tito sportovci společného? Jejich těla jsou ozdobena tetováním. A japonská kultura považuje tetování za urážku a ohrožení zdraví, s viditelným tetováním nesmíte do tradičních restaurací, do lázní či bazénů.

Výtvarné motivy musí být na veřejnosti zahaleny. To je v současné době hlavní problém a zároveň i hlavní úkol vedení Českého olympijského výboru, aby zajistilo dostatečné množství zakrývajících tetování. Sportovci budou mít v olympijské smlouvě podmínku, že se nesmí na sportovišti objevit s viditelným tetováním, aby nedošlo ke konfliktu s místními fanoušky.

Atleti zatím údajně berou celou záležitost s nadhledem, osobní vyjádření se nám ale získat nepodařilo. Karolína Plíšková prý ale považuje danou podmínku za diskriminační a reálně přemýšlí o bojkotu olympijských her v Tokiu. Uvidíme, zda se k ní připojí i další sportovci.

Obětuje Šmarda biatlon?

Karel Gott do Sparty

Hamza zpět do basketbalu

Český tenis převezl svět

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)