Špotáková: Kdo neporušil vládní omezení z důvodu pandemie COVID-19, ať hodí kamenem!


V kampaní spuštěné bulvárním deníkem Blesk a následně dalšími médii s  nabalenými politiky vedené proti návštěvníkům jednoho teplického hotelu, kteří tam zrovna v den oslav narozenin majitele ubytovacího zařízení dleli služebně, profesně, politicky a vůbec, aby tam jak jinak  jednali v uzavřeném prostoru s jinými tamními hosty,  je stále uváděno jméno zajímavého hosta předsedy Národní sportovní agentury Milana Hniličky.  Kdyby se to stalo v létě 2020, obešlo by se to bez publicity, ale ono se to uskutečnilo  v době, kdy taková srocení  byla a vlastně stále jsou zakázána a to za stavu nouze vydanými vládními opatřeními. 

Hnilička podle některých kritiků by měl odejít z politiky a odstoupit z funkce předsedy  Agentury. Hnilička se však jen vzdal poslání být poslancem, ale ve funkci předsedy zůstal, jak to ostatně požadovali  zástupci sportovních organizací a někteří samotní sportovci.   

SportovniListy.cz dříve napsaly  ... Podpora Milanu Hniličkovi od sportovců ve chvíli, kdy se jeho pochybení probíralo v médiích

Sportovci a zástupci sportovních federací, kteří v prohlášení Hniličku jako narušitele vládních opatření odsoudili, na druhou stranu  premiéra Andreje Babiše coby osoby, který prakticky jako jediný může předsedu Agentury odvolat, požádali, aby zkrátka a dobře Hniličku nevyhazaval.

Mezi těmi sportovci, kteří se k prohlášení připojili,  byla i dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková. Té se na její názor, proč se zrovna ona  postavila  za Hniličku,  v pořadu Události, komentáře v pátek 29. ledna 2021 zeptala v přímém přenosu redaktorka Marcela  Augustová.

Atletka potvrdila, že  jako všichni  pod prohlášením podepsaní  odsoudila Hniličkovu návštěvu hotelu, ale na druhou stranu se domnívá, že odvoláním předsedy  Hniličky by v současné době vedlo ke destabilizaci v současné době se zdárně rozvíjejícího prvního státního sportovního orgánu v zemi.  Sportovní dění v současné době právě nyní  čekají na finance, které odbavuje  Hniličkův úřad.  Změna ve funkci předsedy by do organizace přinesla na krátkou dobu zmatek a nakonec ... 

„Kdo neporušil vládní omezení,  ať hodí kamenem ! " vzkázala v rozhovoru prostřednictvím  telemostu  do České televize moderátorce Augustové  oblíbená a hlavně nenamyšlená sportovkyně Barbora Špotáková. 

Lze dokonce napsat, že k tomuto stanovisku dospěla  Bára Špotáková selským rozumem, na který má dokonce papír, neboť  na České zemědělské univerzitě dosáhla titulu inženýrky. 


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu SportovniListy.cz   zde ...(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)