Sportovní bafuňáři nahánějí České dráhy

[ title]

Když před pár lety předseda Českého olympijského výboru křtil jednu z lokomotiv Českých drah po fenomenálním běžci Emilu Zátopkovi, zřejmě netušil, jak moc bude spolu s dalšími funkcionáři nadbíhat vedení našeho národního železničního přepravce a snažit se vyjednat značné slevy na jízdném pro své zaměstnance.

O co jde?

V Poslanecké sněmovně leží novela zákona o vzniku sportovní agentury. Díky tvořivosti našich poslanců byl načten pozměňovací návrh, dle kterého se sídlem agentury stane centrum

Moravskoslezského kraje Ostrava. Ostrava je známá velkou podporou jak velkých sportovních akcí, tak sportování pro širokou veřejnost. A našim bafuňářům se orosila čela, představa, že budou muset jezdit lobovat za své zájmy až do Ostravy, rozhodně nevzbudila vlnu pozitivních emocí.

Nicméně snaha o decentralizaci orgánů je velká, projekt vládního kampusu v pražských Letňanech spíše sci-fi. Proto v blízké budoucnosti budeme moci po ránu spatřit na perónu pražského nádraží pospolu náčelníky sportovních organizací Kejvala, Janstu či Moučkovou a řadu dalších, jak čekají na přistavení spoje vstříc vyjednávání o lepších zítřcích.

Vedení Českých drah dokonce uvažuje o zřízení speciálního vagonu pro sportovce, aby nebyli při svých debatách rušeni dalšími cestujícími.


Výrazné zdražování cen za bruslení pro amatéry


Sparta jako Piráti

Kájínek se chystá pomoci tenisu

Přestupová bomba ve Slavii

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)
Zdeněk Ertl: Zábava, nebo zdraví?

Zdeněk Ertl: Zábava, nebo zdraví?

30.3.2020 17:09:42

V sobotu mi zavolal kamarád, vrstevník, s kterým se dobře známe, ale poměrně dlouho jsme se neviděli. Dlouho se jako schopný trenér a manažer pohybuje ve sportovním prostředí. Samozřejmě jsme m...