Sportovci veslař Ondřej Synek a atletka Denisa Helceletová, jsou ambasadory Středočeského kraje


Středočeský kraj má velkou nevýhodu, neboť obepíná hlavní město Prahu, ale současně má i velkou výhodu. Když se chcete do té Prahy dostat třeba autem nebo na kole, musíte projet Středočeským krajem.

Současné vedení kraje to ví a snaží se v očekávaném rozvolňovacím režimu po několika měsíční karanténě, do které většinu obyvatel uvrhla epidemie, nalákat v současné době především tuzemské turisty do nejrůznějších míst středních Čech.

Kraj proto vydal nejrůznější nové  publikace včetně průvodců a map, ale jen s těmi se Středočeši nespokojili. Tak se stalo, že byla  rozšířena  již předchozí spolupráce s některými známými osobnostmi, kraj je prohlásil za ambasadory vybraných tří lokalit,  kam  budou  lákat turisty na třídenní chtete-li  72 hodin trvající výlet do Středočeského kraje.


Ondřej Synek je veslař, ale také ambasador Středočeského kraje


Jedním z ambasadorů je například známý veslař Ondřej Synek, který ovšem neláká očekávané turisty do Brandýsa nad Labem a Staré Boleslavi, kde  bydlí, ale třeba do Zadní Třebáně. Do role ambasadorky se vtělila nyní již bývalá atletka, běžkyně Denisa   Helceletová, kterou příznivci sportu znají spíše jako Rosolovou, jak se v době závodění jmenovala.  A tady už seznam sportovců ambasadorů Středočeského kraje končí. Dalšími ambasadoři totiž  jsou například umělci  Felix Slováček a Andrea Kalivodová nebo známe osobnosti z oblasti byznysu mající ke Středočeskému kraji nějaký vztah.

Při prezentaci novinek ve Středočeském kraji  bylo sděleno, že podle  šetření cestovního ruchu (zdroj ČSÚ) se Středočeský kraj stal v roce 2019 nejnavštěvovanějším v celé republice. Z šetření, které probíhalo ve vybraných domácnostech, se ukázalo, že počet absolvovaných návštěv tuzemských turistů po regionu dosáhl okolo 4 500 000.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...Také agentura CzechTourism provedla rozsáhlý průzkum návštěvnosti turistických cílů České republiky a výsledky získané z dat za rok 2019 představila na webu tourdata.cz. Z průzkumu vyplynulo, že nejnavštěvovanějším místem ve Středočeském kraji je AquaPalace Praha, kde se počet registrovaných návštěvníků v minulém roce vyšplhal na 1 013 900. Druhým nejhojněji navštěvovaným cílem je sedlecká kostnice, kterou navštívilo 482 600 turistů. Poté následuje chrám svaté Barbory v Kutné Hoře (347 500), ŠKODA Muzeum (274 200), hrad Karlštejn (212 400), zámek Loučeň (180 300), katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci (172 600), zámek Konopiště (148 000), Velkopopovický pivovar (132 400) a Hrádek spadající pod České muzeum stříbra (124 600).

Tak co čtenáři, kde a kdy jste naposled byli v uvedených turistických místech Středočeského kraje?

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)

Sparťanské časy se vrací

5.7.2020 09:00:00

Trvalo to dlouho, předlouho. Již to vypadalo, že se dříve dokončí Pražský okruh, než fotbalová Sparta opět získá alespoň nějakou sportovní trofej. Ale ouha, v rámci své PR kampaně před zahájení...