Sport jako pantomima


Doba koronavirová nenechává ležet kámen na kameni. Vědci se předhánějí v doporučeních, jak předejít nákaze a rozšířit řady nakažených. Jedna z nejnovějších studií ukazuje na fakt, že ticho zabraňuje infekci.

Sportovní prostředí zareagovalo velmi promptně. Diváci, když už mají možnost přijít fandit přímo na sportoviště, musí zachovávat absolutní klid, a to i v případě použití bezpečnostních roušek. Fanoušci doufají, že dostanou výjimku na hlasitý projev během konzumace nápojů. Ještě hůře jsou na tom sportovci, kterým je jakékoliv vydávání zvuků rovněž zapovězeno. A i z těchto důvodů např. Rafael Nadal doposud ještě nepotvrdil svoji účast na nadcházejícím grandslamovém turnaji Roland Garros v Paříži, má velké obavy, aby nedopadl jako Novak Djokovič na turnaji v New Yorku, kde mu byl skrečován zápas pro nevhodné chování.

Pořádný vítr panuje také ve fotbale, kde jsou hráči zvyklí se domlouvat mezi sebou výraznými pokřiky. Nemluvě o trenérech, takový Petr Rada již dopředu počítá s tím, že některá utkání nedokončí na trenérské lavičce. Rada však velmi vtipně podotkl, že doufá, že stejná nařízení budou dodržována i mimo sport a je zvědavý, jak se s ním popere ministr dopravy Havlíček. Inu, o zdraví jde především, každý tak musí přinést vlastní oběť.  

Miloš Vystrčil povede výpravu na olympijské hry

Další kariéra herečky Gabriely Koukalové Z.


Tvrdík opět sejmul Šilhavého


Obrat v kauze Pelta a spol.Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)