Vyjádření předsedy České unie sportu po schůzce s ministryní školství k financování sportu

[ title]
Třetí květnové pondělí proběhla celá řada jednání ohledně financování sportu na nejrůznější úrovni.

Také se sešli ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová a předseda České unie sportu Miroslav Jansta. Česká unie sportu k tomu vydala tuto zprávu ...

"Na schůzce v pondělí 15. května 2017 vpodvečer mě ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR Kateřina Valachová informovala o aktuálních krocích, které činí MŠMT v oblasti financování sportu. Detailně mi představila usnesení Národní rady pro sport a opatření, která v pondělí 15. května 2017 projednala také vláda. Vítám všechny tyto kroky, které vedou k tomu, že financování sportu by nemělo být ohroženo," uvádí  Miroslav Jansta 

"Investiční program a programy zaměřené na sportovní svazy a sportovní organizace jsou zrušené. Tyto programy MŠMT vyhlásí znovu. Sportovní svazy a organizace začátkem června 2017 dostanou 50 % dotace minulého roku, aby byla zajištěna kontinuita jejich provozu. Jde o nejzazší termín, který vítám," uvádí dál předseda ČUS.


"Jak vyplývá z opatření, MŠMT tento týden začne také uvolňovat peníze z programu na podporu sportování dětí a mládeže v místních klubech včetně financování jejich trenérů a soutěží. Na tento program je vyčleněna jedna miliarda korun. V následujících týdnech začnou být vypláceny peníze z programu na sportování zdravotně postižených a z programu pro sportování veřejnosti, významné sportovní akce i provoz a údržbu sportovních zařízení," konstatuje Jansta.

"Ministryně školství přijala také závazek navýšení počtu pracovníků úseku sportu MŠMT," uzavřel své vyjádření Miroslav Jansta k setkání s ministryní školství  mládeže a tělovýchovy s Kateřinou  Valachovou Miroslav Jansta,  předseda České unie sportu.

SportovniListy.cz napsaly ...

Ve vládě ČR se sportovalo. Ministryně Valachová vládu informovala o financování sportu

(ps, ČUS, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)