Sláva! Miliony z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy míří za mladými sportovci

Ministerstvo školství, mládeže a jak říkala bývalá ministryně Valachová tak trochu i tělovýchovy zveřejnilo druhý únorový pátek odpoledne zprávu, která má uklidnit trenéry mládeže, jejich rodiče a v drtivém počtu dobrovolné činovníky sportovních klubů.

Co se stalo? Přes 63 milionů už totiž letos poslalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v rámci programu Můj klub do všech krajů České republiky. A další stamiliony se chystají.


Dotační program Můj klub vyhlásilo MŠMT loni už počtvrté. Počet žádostí pro rok 2019 byl rekordní – o dotaci se přihlásilo bezmála šest tisíc klubů, ve kterých sportuje přes 700 tisíc dětí a mládeže. Celkové požadavky jsou 1,4 miliardy korun, což je téměř o půl miliardy více než pro rok 2018. Ministerstvo plánuje všem žádostem, které splňují potřebné náležitosti, vyhovět.

  "Pro rok 2019 byla vůbec poprvé použita dotační kalkulačka, díky které znaly kluby informaci o maximální možné dotaci již při vyplnění žádosti, tedy od října 2018. Kluby rovněž uvítaly zjednodušení žádosti a ministerstvu se navíc podařilo je rychleji vyhodnocovat a již během února 2019, tedy o dva měsíce dříve než v předešlém roce, začít finanční prostředky vyplácet. Referenti mají rozdělené regiony, což předpokládá do budoucna výhodu znalosti prostředí sportovních klubů v konkrétním kraji a spolupráci ministerských úředníků s krajskými úřady i krajskými sportovními organizacemi. Na druhou stranu se kluby budou obracet na konkrétní osoby, což je vždy lepší," řekl  náměstek sekce sportu a mládeže Karel Kovář.

Výzva Můj klub 2019 je zaměřena na podporu sportu dětí a mládeže a jejich trenérů prostřednictvím sportovních klubů a tělovýchovných jednot a na celkové vytváření podmínek pro pohybové aktivity této cílové skupiny. Kluby mohou peníze z výzvy použít také na údržbu a provoz svých sportovních zařízení.

(ps, MŠMT, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)