Pražským sovám basketbalisté z Ústí na Folimance moc létat nedovolili

Domácím basketbalistům USK Praha vstup do nové sezóny nevyšel, Pražané se střelecky  trápili a ústecká Sluneta toho zkušeně využila, když vyhrála rozdílem 11 bodů 70:81.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Podle klubového webu utkání a celou další sezónu pro domácí otevřel trojkou kapitán Sov Michal Mareš. To byl také jediný moment utkání, kdy pražský klub vedl. Sluneta pak převzala vedení díky Houškovi a už jej nepustila.  Sluneta totiž hrála uvolněně a trestala rychlým protiútokem chyby domácích a využívala výškové převahy.  Poločasové skóre 30:42 dávalo naději na obrat, ale zůstalo jen u nadějí.

Sluneta byla celkově živějším týmem a dokázala více vytěžit pod oběma koši. Nejvíce 26 bodů, než se vyfauloval,  dal v utkání  napoprvé nestárnoucí Pavel Houška, který přišel pro tuto sezonu řádit z Děčína do Ústí.

Jak říkám...

"V první řadě gratuluji Ústí, předvedli v Praze  seriózní výkon a mají rozhodně čím přispět do ligy. Jsem velmi zklamaný z nedostatku energie v naší obraně, z toho, jak jsme tlačili na soupeře. Jsme sice nejmladší tým ligy, ale my také tak musíme hrát. To znamená, že bez běhání, útočného doskoku, presu na míč a rychlých protiútoků, nemůžeme vyhrávat utkání, pokud nám tyto lehké body budou chybět. Tenhle tým má velký potenciál, ale bez těchto základních vlastností, které jsem jmenoval, nemůžeme ten potenciál naplnit. Naštěstí je další utkání už ve středu, kdy můžeme vše napravit," měl jasno po utkání trenér USK Praha Dino Repeša.

"Pro nás je to velmi důležité vítězství. Na USK se jen tak nevyhrává, viz poslední dvě sezóny. Za druhé na USK se nikdy nic nevzdává. Pamatuji si zápasy, kdy jsme vedli podobně v poločase, nebo po třech čtvrtinách a zápas jsme dokázali ztratit. Vážím si toho vítězství, protože jsme proti Pardubicím prohráli a v tom utkání jsme přišli o dva hráče, Thompsona a. Šmída. Přijeli jsme v úzké rotaci, se šesti hráči a třemi mladými, kteří nemají tolik zkušeností. Mezi pět hráčů jsem rozdělil 30 a více minut, kluci makali, bojovali a zvládli ten závěrečný tlak. Když to vypadalo, že se USK dostane pod hranici deseti bodů, někdo byl schopen zvednout prapor, dát střelu z dálky , nebo se prosadit nájezdem," komentoval utkání trenér Sluneta Ústí nad Labem Antonín Pištěcký.

Praha 30. září 2018

1. kolo Kooperativa NBL 2018/19
USK Praha – Sluneta Ústí nad Labem 70:81  (17:18, 30:42, 42:60)

Body a sestavy:  Appleby Raheem 19, Mareš Michal 18, Křivánek Jan 7, Tůma Jakub 7, Vukosavljević Filip 7, Holden Merrill AJ 4, Petružela Filip 4, Sehnal Ondřej 4, Böhm David 0, Fait Dalibor 0, Samoura Patrick 0, Štěrba Jan 0 - Houška Pavel 26, Wisseh Jaytornah 17, Svejcar Spencer  14, Šotnar Michal 10, Šteffel David 8, Pecka Ladislav 6, David Martin 0, Maděra Jan 0, Pokorný Josef 0, Šmíd Filip 0

Střelba za tři body:  26/9:24/9 * Střelba za dva body: 40/14:38/21  * Trestné hody:              19/15:12/12 * Doskoky:  39:36 * Chyby: 19:26 * Diváků: 370.

(ps, USK Praha, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)