Pane prezidente, ústavní činiteli... Vy sám jste býval vášnivým běžkařem?

[ title]
V nedávném rozhlasovém rozhovoru prezidentovi České republiky Milošovi Zemanovi položila sportovně zaměřenou otázku posluchačka Martina z Mělnicka. 

"Vy sám jste býval vášnivým běžkařem. Máte tedy radost z úspěchů Gabriely Soukalové?"

"Já mám radost z úspěchů všech našich sportovců. Ale chtěl bych tazatelku opravit. Vášně mnou necloumaly, na běžkách jsem se totiž pohyboval závratnou rychlostí tři kilometry za hodinu.

"Hokejový trenér Růžička byl obviněn ze zpronevěry, jsem fanoušek hokeje a nevěřím tomu. I kdyby. Růžička je národní zlato. Prosím, pane prezidente, postavte se k tomu," napsal další dotaz prezidentovi rozhlasový  posluchač. 

"Člověk se staví ke zdi a pak třeskne salva popravčí čety. Ale nevidím důvod, proč bych se měl stavět k této kauze. Nevím dokonce, jestli je proti němu nějaké trestní stíhání, jestli bude nějaký soud. Pokud ne, tak k čemu bych se měl stavět?

Tak co si o tom třeba myslíte? Protože on píše, že to není možné?

"Samozřejmě, že si myslím, že trenér Růžička je naše hokejové zlato, ani hokejové zlato by se nemělo dopouštět trestných činů, ale na druhé straně nikdo z nás, jak tady sedíme, nevíme, zda se trestného činu skutečně dopustil, to musí rozhodnout soud."

Zaznělo ještě v rádiu... Já jsem označil pana Bakalu za lidskou hyenu

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)