Národní sportovní agentura bude takový centrální mozek co se týče státní podpory sportu

"Čau lidi, teď právě jsme si zaházeli na koš s tímhle pánem. Asi ho znáte. Jestli ne, tak vás rád seznámím. Milan Hnilička. Máme pro vás teď fakt super zprávu. Milan je náš vládní zmocněnec pro sport a má hotovou novelu zákona. Když projde, tak skoro přesně za rok konečně spouštíme Národní sportovní agenturu," začal svůj komentář na svém facebookovém profilu český premiér už několik dnů s důvěrou Poslanecké sněmovny Andrej Babiš.

"Přes ni půjdou všechny státní peníze na sport. A protože jich naše vláda dává čím dál víc, bude agentura přísně kontrolovat, jestli se opravdu dostávají tam, kam mají: k dětem, amatérským sportovcům, ale i k reprezentantům. Ne k lobbistům, jako za minulých vlád, kdy se o dotačních penězích vyjednávalo na hotelových barech a v pronajatých bytech," pokračoval v komentování svého počínání český předseda vlády.

"Agentura bude podporovat boj proti dopingu, propagovat jednotlivé sporty a koordinovat všechna sportovní centra, která spadají pod školství, obranu nebo vnitro. Strašně důležitý bude on-line rejstřík sportovních organizací, sportovců, trenérů a zařízení. Konečně budeme vědět přesně, kolik skutečně máme aktivních sportovců, kde co chybí nebo naopak není využité. Takže agentura bude takový centrální mozek, co se týče státní podpory sportu. Ten doteď zoufale chyběl a bez něj se sport u nás nemohl rozvíjet naplno," má jasno Andrej Babiš.

"Agentura bude taky spolupracovat s ministerstvem pro místní rozvoj, protože to rozhoduje o čem? No samozřejmě o investicích. Do hal, drah, areálů a tělocvičen. Letos mají třeba připravených 600 milionů na sportoviště v menších obcích. Ať má každý možnost sportovat. Bez ohledu na to, kde žije a kolik mu je," píše se dál v Babišově komentáři.

"Dokonce i poslanci opozice říkají, že je to dobrá věc. Takže věřím, že to Milan protlačí a že nakonec i ta opozice pro to při hlasování v parlamentu zvedne ruku. Vždyť jde o zdraví našich dětí a taky abychom v podpoře sportu srovnali to manko, které máme vůči vyspělým zemím," konstatoval premiér Česka.

"Když už jsme u toho sportování v každé obci a každém věku, byl jsem na mezinárodních hrách seniorů v Olomouci. Už to pořádali potřetí. A bylo to skvělé. Nejmladším tam bylo šedesát let. To byla taková kategorie mladší žáci, protože jsem narazil i na vypracované atlety 80+.  Respekt. Když to člověk vidí, tak fakt nemá žádnou výmluvu, proč nesportovat. Ti lidi byli častokrát v lepší kondici než generace vnoučat se zkřivenými zády nad tabletem. A jsme znova u podpory sportu, hlavně dětí, kterou naše vláda rozjíždí ve velkém," připomenul svoji účast na jedné sportovní akci.

"Na akci jsem přijel schválně bez ohlášení, náš hejtman Laďa Okleštěk to chtěl udělat jako překvapení. A povedlo se. I stará garda ví, co jsou to selfíčka. Udělali jsme si jich nespočet. Fotily se se mnou i celá družstva, podepisoval jsem knížky, kterých zmizelo za pár hodin určitě dvě stovky. Nakonec jsme s hejtmanem předali ceny vítězům a povídali si. Tolik pozitivní energie! Políbil jsem snad čtyřicet důchodkyň," uvedl dál Andrej Babiš.

"Upozornil jsem všechny, že na akci rozhodně patřím, protože jsem taky důchodce. Dozvěděl jsem se to na začátku listopadu od redaktora Blesku. Výměr důchodu jsem ještě nedostal, tak jsem zvědavý, kolik mi dají. No a to bylo taky hlavní téma, které jsme pak u stolu probírali. Důchody. Jsou strašně nevyrovnané. Jedna paní mi třeba povídá, že makala celý život, vychovala dvě děti a teď bere devět tisíc. Jiná zase, že jí chodí sedmnáct a nemůže si stěžovat. Holt jsme zdědili nedokonalý systém z minulosti. Hlavně u důchodkyň musíme ty křivdy narovnat. Důchodová reforma je jedna z priorit naší vlády. Průběžně vám píšu, jak zvyšujeme základní výměru a jak jsme razantně přidali seniorům nad 85 let. Plus samozřejmě ta sleva na jízdném na vlaky a autobusy. Však víte," napsal mimo jiné český premiér Andrej Babiš na svém facebookovém profilu.