Michal Kraus komentuje: Další potrefená husa zakejhala

„Napadnout kdeco, kritizovat za každou cenu, to je poslední dobou jev, který snad podněcuje i enormní horko," postěžoval si Michal Kraus v komentáři, který uveřejnil web Prvnizpravy.cz.

Co jej roztrpčilo?

"Člověk by měl vážit slova, nežli něco vyřkne nebo napíše“, cituje Kraus poslance  za KSČM a člena podvýboru pro sport PSP ČR Iva Pojezného z KSČM, který se  ve svých statích z počátku srpna vyjádřil k Novele zákona o podpoře sportu," a není výstižnějších slov, která by definovala jeho poslední dva komentáře (Sportovci se nedají vyděsit a Zavádějící informace), " dodal Michal Kraus. 

"Jinak by nemohl napsat neskutečnou hromadu blábolů, kterých se v citovaných dvou článcích dopustil. Obzvláště mě pobavily věty: „ Pokud si pan Kraus z ČSSD myslí něco jiného, měl by si sáhnout do vlastního svědomí, co dělal dosud, aby sjednal nápravu při rozdělování dotací. Dokud nezasáhla policie, nic neřešil.“  Nebo věty s hluboce logickým smyslem: „Pokud Kraus hovoří o poslanecké sněmovně jako o poslanecké žvanírně, je na pováženou, že tento člověk se pasuje na odborníka pro sport. Mimochodem tento „odborník“ sám býval kdysi poslancem.“   podotýká Michal Kraus.

"Celý život jsem byl zvyklý říkat i nepříjemné věci na rovinu a navíc podložené reálnými důkazy. Návrh novely Zákona o podpoře sportu je legislativní zmetek a moje přímá a konkrétní kritika nesměřuje proti zřizování Agentury jako takové (možná by pan Pojezný měl vědět, že o samostatný orgán státní správy v oblasti podpory sportu veřejně usiluji už od roku 1996 a existuje na to řada dokumentů), ale proti legislativní úrovni novely zákona, kterou má být zřízena a která potřebuje zgruntu přepracovat, jinak hrozí, že bude tento návrh kontraproduktivní a že jej Parlament rozcupuje na tisíc kousků," píše se v Krausově komentáři.

"Současně jsem uvedl naprosto zřejmý a jasný soupis chyb a nedostatků, které je třeba pro dobro věci odstranit. A až si pan Pojezdný přečte připomínky sportovních organizací, připomínky jednotlivých ministerstev a připomínky sportovní odborné veřejnosti, zjistí, že moje připomínky jsou s nimi v naprosté většině případů v souladu," argumentuje dál Kraus.

Možná by mohl pan poslanec konkrétně (stejně jako já) uvést:

    v čem se mi tento návrh technické novely evidentně nehodí do krámu,

    v čem je novela Zákona o podpoře sportu z mé strany napadána zcela zbytečně, v čem je uvedená novela koncepčním řešením

    jaký spor a o čem je „podobnými jako Michal Kraus“ rozdmýcháván  

    v čem není moje otevřená a přímá kritika férová a není přímým jednání   

    jakých nechutný podpásovek jsem se dopustil

    jakými zákulisními boji a intrikami se snažím rozbít to, co může být se vší pravděpodobností řešením.

    který z mnoha stovek mých sportovních pomníků je takový, že se jím není radno chlubit

V opačném případě se dopouští pomluv, intrik, podpásovek, lží a nepodložených tvrzení.


Celý komentář najdete v článku  Další potrefená husa zakejhala


(ps, Prvnízpravy.cz & SportovníListy.cz, foto. Petr Skála)