Kateřina Valachová požádá rektory VŠ o větší podporu univerzitního sportu

[ title]
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová nedávno sama přiznala, že její resort má ve Sněmovně hodně kritiků. Každý se k němu vyjadřuje, protože každý chodil do školy. U tělovýchovy je to možná obdobné, i když přeci jen každý politik nesportuje. A co teprve univerzitní sport? 

Nedávno jste při předávání ocenění sportovcům, kteří byli úspěšní na univerziádách nebo se jim coby vysokoškolákům dařilo na MS nebo ME, řekla, že tito sportovci jsou vlastně dvakrát vaši a přislíbila jste jim, že je budete více sledovat. Jak se vám to daří?

"Nejenom, že je chci více sledovat, ale chci pro univerzitní sport vytvořit lepší podmínky. Dlouholetý předseda František Dvořák je například členem Národní rady pro sport, která bude zasedat 25. února 2016 v Praze a třebaže hlavním bodem programu bude podpora trenérů, věřím, že se diskuse bude věnovat i univerzitnímu sportu. Myslím si, že by si zasloužil naši větší pozornost alespoň takovou, jakou má v některých okolních zemích, s kterými se rádi porovnáváme. Jinak jsem ze sportovních akcí vysokoškoláků byla v hledišti při hokejovém utkání MU Brno - UK Praha, které se hrálo pod širým nebem v lednu 2016 v Brně. Byla tam úžasná atmosféra a měla jsem z té akce hezký dojem, třebaže nevyhrál brněnský tým, jemuž jsem jako absolventka MU fandila."

Máte nějakou zajímavou pozvánku na další akci na stole?

"Budu například v Brně 18. února 2016 přítomna na jednání Konference rektorů veřejných, státních a soukromých vysokých škol a třebaže na zasedání rektorů je stanovený program, chci v Brně  požádat rektory o větší podporu univerzitního sportu, jak to ode mne požaduje František Dvořák. Učiním to ostatně ráda."  

Valachová k šikanování na školách: Rodiče a děti respektujte učitele
 

SportovniListy.cz & Prvnizpravy.cz tyto otázky ministryni Kateřině Valachové položily třetí únorové pondělí při besedě s novináři na Úřadě Středočeského kraje, kde společně s hejtmanem Milošem Peterou odpovídala na dotazy po skončeném jednání s řediteli a odboráři ze středočeských škol.

(ps,  SportovniListy.cz & Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)