Česká unie sportu přivítala zákon o mimořádné dotaci na podporu provozovatelů sportovišť


ČUS přivítala zákon o mimořádné dotaci na podporu provozovatelů sportovišťČeská unie sportu vítá informaci o mimořádné podpoře spolků v podobě jedné miliardy korun, která by měla jít v letošním roce provozovatelům sportovišť. S návrhem souhlasí ministerstvo financí a premiér Andrej Babiš, prostředky by měla vyplácet Národní sportovní agentura. Její předseda Milan Hnilička o tom informoval v České televizi.

Jak říkám...„Agentura bleskově reagovala na podnět ze sportovního prostředí, v řádu dnů připravila zákon. Je to fantastická zpráva pro sportovní organizace, které jsou kvůli pandemii svými sportovišti ve velkých provozních ztrátách,“ prohlásil Miroslav Jansta, předseda ČUS.

Iniciativa vznikla na základě dopisu předsedy ČUS, ke kterému se připojila Česká obec sokolská. V něm se například zmiňovalo, že už více než měsíc se sportovní kluby a tělovýchovné jednoty musí obejít bez příjmů z uzavřených sportovišť. A nejpostiženější oblastí jsou právě spolky vlastnící nebo provozující sportoviště, které nemají peníze na mzdy zaměstnancům a musí platit náklady za energii a provoz. I proto Česká unie sportu navrhla, aby na pomoc těmto subjektům šla 1 miliarda korun v režimu mimořádná dotace.

Vláda tento návrh zákona schválila minulý týden a sněmovna ho může už v příštím týdnu projednat ve zrychleném jednání.

Jak říkám...„Bude se jednat o zásadní pomoc pro kluby, které se potýkají s téměř čtvrtletním výpadkem a situace pro ně začíná být likvidační,“ prohlásil Miroslav Jansta, který rovněž vítá aktivity Národní sportovní agentury v rámci uvolňování opatření, z nichž vyplývá, že od 11. května 2020 bude moci sportovat až 100 lidí současně a umožněno bude také pořádání soutěží.

„Tohle jsme čekali od instituce, která se má starat o sport na vládní úrovni,“ dodal Jansta.

(ju, SportovníListy.cz, Česká unie sportu, foto: Petr Skála)