Sparťanské časy se vrací


Trvalo to dlouho, předlouho. Již to vypadalo, že se dříve dokončí Pražský okruh, než fotbalová Sparta opět získá alespoň nějakou sportovní trofej.

Ale ouha, v rámci své PR kampaně před zahájením soudního stání v kauze manipulování se státními prostředky upustil druhdy nejmocnější muž českého fotbalového světa Miroslav Pelta poznámku, že si dovede představit svůj návrat do Sparty, aby jí pomohl zpět na výsluní nejpopulárnějšího sportu. Jeden by i zapomněl, kdyby se nedíval na finále fotbalového poháru mezi Spartou a Libercem.

Zářez tak připomínající nejhorší kapříkovou dobu předvedl náš nejlepší rozhodčí, ani přítomné video nepomohlo. Úder hodný kata Mydláře nemohl být dílem náhody, rukopis je jasný. Těžko říct, zda součástí sparťanského autobusu na cestě do Liberce již opět nebyla pověstná Křetínského kabela. Jisté je, že na výkon rozhodčího okamžitě zareagovali bookmakeři všech sázkových kanceláří a kurs na vítězství Sparty v příštím ročníku ligy je na neuvěřitelné hodnotě, 1,05. V reálu to znamená, že se nepřipouští jiný výsledek.

Své již zřejmě ještě před finále tušil boss Slavie Tvrdík, vyhlašujíce kandidaturu do vedení fotbalového svazu, jenže díky shánění respirátorů a roušek se probudil pozdě a karty na příští sezony jsou již rozdány. Nyní musí Rosický a spol. ještě zapracovat na mezinárodní scéně, aby se neopakovala situace z let minulých, kdy se při zápasech Sparty hrál karetní mariáš a v rukou arbitrů se nešetřilo červenými trumfy.

Významné ocenění pro slávisty

Koronavirus na magistrát přinesl sport

Slávisté v nadstavbě úplně bez diváků

Ve fotbale byl koronavirus již před 3 lety

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli...

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)