Sparta předčila vládní rošády


Pozice ministra vlády České republiky je velmi riziková činnost. Životnost představitelů některých resortů je poměrně krátké, kromě dopravy se gilotina vznáší zejména na úřadem školství, mládeže a tělovýchovy.

Robert Plaga, současný ministr, se začíná šplhat k čelu žebříčku nejdéle sloužících ministrů. Závidět tu mohou nejen jeho předchůdci, ale i někteří trenéři předních sportovních klubů.

Taková fotbalová Sparta se zřejmě silně inspirovala našimi politiky a rozhodla se měnit své trenéry ještě rychleji, než se točí řetízkový kolotoč na Matějské pouti. Třetí výměna na pozici hlavního kouče během jedné sezony je stav, který zapadá do dlouhodobé koncepce letenského klubu.

Výčet trenérů za posledních deset let je stejně dlouhý jako výčet ministrů. Na tento fakt zareagoval Český olympijský výbor a fotbalistům nabídl účast v projektu tzv. Top teamu a semináři známého mentora a bývalého šéfa české pobočky Microsoftu Jana Mülfeita.

Dle něj se problém skrývá v modelu překrývajících se čtverců, který prosazuje Jaroslav Hřebík. A ten zrovna zbytek realizačního týmu, kromě majitele Křetínského, nechápe, Podle interních informací se celý klub podrobí kursu mentora, který proběhne v rámci léčby na stadionu Slavie, úhlavního konkurenta letenských. O výsledku Vás budeme informovat.

Chovance střídá Jan Rosák


Ledecká přijde o střechu nad hlavou

Chelsea se nespletla!


Policejní zásah na vedení hokejového svazu

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)