Soubojové hry v Lounech

[ title]
V sobotu 6. října 2018 se v Lounech Chlumu uskutečnil XIII. ročník Soubojových her České republiky neboli Mistrovství České republiky ve střeleckém souboji dvojic a jednotlivců z velkorážové pistole a revolveru, kterou pořádal Svaz branně technických sportů České republiky, Českomoravská střelecká jednota, Společnost českých střelců Louny a Technické sporty Lučan.

Jednotlivci i dvojice stříleli na sestavu terčů Pepper Popper 2 x 5 se startem z palebné čáry s tasením zbraně, přičemž všechny souboje byly hodnoceny pomocí videa, takže hodnocení bylo naprosto přesné. Za hezkého slunečného počasí se soubojů dvojic zúčastnilo 30 střelců a střílelo se systémem každý s každým. Soutěže dvojic se zúčastnili i několikanásobní mistři republiky a dvojnásobní mistři Evropy Pavel Vlk s Josefem Herinkem (SČS Louny) a také mistři Evropy Zdeněk Balej a Jerzy Wojda (KVZ Střelci Zbýšov). Z letošního mistrovství si titul mistrů republiky odnesla dvojice Zdeněk Balej a Jerzy Wojda (KVZ Střelci Zbýšov) za 25 bodů, s 21 body se na druhé příčce umístili Pavel Vlk a Josef Herink (SČS Louny) a třetí místo obsadila dvojice Marek Lukeš s Janem Proškem (SČS + SSLVZ Rakovník) za získaných 20 bodů.

V soubojích jednotlivců bylo k vidění 27 závodníků. Mistrem republiky ve střeleckém souboji z velkorážové pistole a revolveru se stal Ladislav Hodinka z KVZ Most před druhým Markem Lukešem z domácího SČS Louny, na třetím místě je doplnil Jiří Dědič.

Podrobnější informace najdete na www.scsln.cz, kde je k dispozici i kompletní fotogalerie a videosestřih.

(rp,sportovnilisty.cz,foto:scsln.cz)