Souboj s pátým maltským týmem skončil bez gólů. Balzan FC – FK Mladá Boleslav 0:0

Boleslavští fotbalisté se s Maltou rozloučili bezgólovou plichtou s pátým celkem místní nejvyšší ligy. S výjimkou úvodních minut měli Boleslavští po celé utkání více ze hry, ale Fulnek ani Komlichenko velké šance neproměnili, každý z nich pouze nastřelil brankovou konstrukci. Po změně stran přibylo osobních soubojů a gól nepadl ani jeden. Boleslavští podruhé v dosud odehraných sedmi přípravných zápasech vyšli střelecky naprázdno a poprvé remizovali.

První poločas začali živěji domácí hráči Balzana a již ve 2. minutě si vynutili rohový kop, který od boleslavské branky odvrátil gólman Šeda. O dvě minuty později Majdevac přešel přes Klímu, ale vystřelil nepřesně. Teprve v 7. minutě se Boleslavští ofenzivě projevili, když po dlouhém Chalušově nákopu Přikryl přihrál Komlichenkovi, ale ten soupeřovu branku přestřelil. V příští pětiminutovce kopali Boleslavští čtyři rohové kopy, ale teprve po tom čtvrtém ve 12. minutě byl blízko úspěchu Fulnek, jež pálil těsně vedle balzanské branky. Úvodní čtvrthodinku završila po Ladrově přihrávce Matějovského střela pouze pár centimetrů vedle pravé šibenice.

V 19. minutě po faulu na Přikryla rozehrál Matějovský trestný kop a Fulnek placírkou trefil levou tyč. Ve 23. minutě balzanský útok zastavil Klíma nedovoleně a nařízený trestňák poslal Pisani za boleslavskou obrannou linii spoluhráči v ofsajdové pozici, což sudí odmávali a odpískali. Ve 27. minutě si Šeda poradil s nedůrazným Majdevacovým zakončením z úhlu. V příští minutě vyvedený boleslavský útok završil Přikryl centrem, který si Komlichenko zpracoval, ale v nadějné příležitosti nastřelil brankáře.

Třetí čtvrthodinka se hrála za vydatné dešťové přeháňky. Ve 36. minutě po Ladrově centru Fulnek sice tvrdě vystřelil, ale jen do bránícího protihráče. O tři minuty později po rohovém kopu Fulnek opět trefil jen obránce. Ve 43. minutě za podražení Přikryla měla Boleslav výhodu trestného kopu z dvaadvaceti metrů, ale Komlichenkova bomba zatřásla břevnem balzanské branky.

Druhý poločas se odehrál pod boleslavskou taktovkou a také bohužel bez jediného úspěšného zakončení. Pět minut po změně stran Komlichenko přihrál Ewertonovi, který chytře pustil míč Fulnekovi, ale toho vychytal obětavý gólman. V 57. minutě po Ewertonově centru z levé strany Královu zdařilou hlavičku balzanský gólman chytil. V 60. minutě ojedinělý útok Balzana skončil marným pokusem Ljubomirace o lob, který Šeda s jistotou zneškodnil.

V 63. minutě po Králově přihrávce pádil proti soupeřově brance Komlichenko a tísněn obráncem sice přehodil brankáře, ovšem míč skončil těsně mimo branku u levé tyče. O chvíli později trenér Weber stáhnul ze hry Komlichenka a na hrot boleslavské sestavy vysunul Ladru, který si v 70. minutě zasekávačkou uvnitř soupeřovy šestnáctky připravil střeleckou pozici, ovšem jeho zakončení zastavil obránce beztrestně rukou.

S ubíhajícími minutami zvyšovali boleslavští fotbalisté tlak na protivníkovu branku, ale gólu nedosáhli. V 81. minutě Tataev šikovně prostrčil míč Hubínkovi do šestnáctky, ale gólman Balzana včasným vyběhnutím rodící se boleslavskou šanci utnul. V předposlední minutě se k odraženému míči dostal Hubínek a netrefil branku. Ani nastavené tři minuty bezgólové skóre nezměnily.

Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda - Klíma (46. Král), Hájek, Chaluš (46. Šušnjar), Fulnek - Hubínek, Takács (46. Tataev) - Ladra, Matějovský (46. Mašek), Přikryl (46. Ewerton) - Komlichenko (69. Tvaroh).
Sestava Balzan FC: Mintoff - Bezzina, Bozovic, Effiong, Kosoric, Lepovič, Ljubomirac, Majdevac, Pisani, Serrano, Slijivic. Střídali Sultana, Camilleri, Cipriott, De Fiori, Fenech, Frendo, Grech, Grioli, Micallef, Zerafa.
Rozhodčí: Glenn Tonna - Luke Portelli, Mark Ciantar