Softbalistky Joudrs Praha získaly osmý extraligový titul. Ve finále porazily Arrows Ostrava

V sídle softbalového klubu Joudrs Praha v Praze v Bohnicích  opět zavládla radost. Tentokrát však nešlo o českou  juniorskou reprezentaci, která se zde  v létě 2021 radovala ze získání titulu v kontinentálním šampionátu, ale nyní na začátku podzimu se ze softbalového stánku ozývala jen místní klubová radost ze získání  republikového mistrovského titulu.  V tomto  soupeření    Joudrs Praha ve finále titiž porazily Arrows Ostrava a to v nejkratším možným způsobem. Softbalistky Joudrs Praha své soupeřky skutečně  přehrály ve finálové sérii na tři doby na utkání v poměru 3:0. V sobotu 9. října 2021  vyhrály  nad Arrows Ostrava  10:2 a připsaly si tak rozhodující třetí výhru. Podíváme-li se do seznamu držitelek mistrovských titulů, tak pražské hráčky ze Joudrs Praha tam najdeme s tím letošním titulem osmkrát. 

Jak říkám...

„Klíčové bylo, že jsme měli načtené soupeře a měli jsme nejlepší útok. Naše dřina se vyplatila, o to více je to sladké,“ prohlásila zadní polařka Adéla Šimůnková

I přes prohru to byla pro Arrows velmi dobrá sezona, do extraligy se ostravské softbalistky vrátily po několika letech a rovnou se dostaly do finále.

Třetí finálový zápas se nevyvíjel pro obhájkyně titulu dobře, v prvních dvou směnách prohrávaly 0:2. Jenže hned v dohrávce Joudrs zápas otočilo. Postarala se o to Adéla Šimůnková – po jejím trojmetovém odpalu doběhly pro body tři její spoluhráčky, čtvrtý zařídila doběhem na domácím metu po nezachyceném nadhozu.

Jak říkám...

„Byla to moc důležitá situace, protože jsme v ten moment prohrávaly. Věděla jsem, že jsou plné mety a povedlo se to. Na dva striky přiletěl dobrý nadhoz a mě se ho podařilo dostat k plotu,“ dodala Šimůnková.

Po druhé směně tak šly do vedení domácí hráčky 4:2. Tím však bodový přísun ve finále nebyl ukončen. Hned v další směně odpálila homerun Julie Coufalová. Jednalo se o její desátý odpal za plot, čímž stanovila nový domácí rekord za jednu sezonu v této statistice od roku 2003.

Jak říkám...

„Stále si to plně neuvědomuji, je to parádní úspěch. Celou sérii jsme byli v klidu a ukončili ji v co nejkratší době. Moc mě těší, že jsem měla takový počet homerunů. Pálkařsky se mi dařilo celou sezonu, vygradovalo to v tu správnou dobu,“ popsala Julie Coufalová.

Softbalistky Joudrs získaly ve třetí směně šest bodů a nakonec vyhrály rozdílem. Tím získaly svůj osmý extraligový titul. Jednou z největších zásluh na tom má hra na pálce. Pražské softbalistky zaznamenaly přes 300 úspěšných odpalů a měly na svém kontě nejvíce homerunů.

Jak říkám...

„Vyplatilo se, že v trénincích na nás chodili házet také muži a dělali jsme poctivé přípravy na všechny nadhazovačky. Našim dalším cílem je vyhrát tři tituly v řadě,“ dodala Šimůnková.

To Ostravanky se po devíti letech vrátily do extraligy a hned v prvním roce bojovaly o titul. 

Jak říkám...

„Celou sezonu hodnotíme určitě kladně, nikdo nečekal takový úspěch. Hráčky z Joudrs nás přehrály na pálce, měly spoustu hitů. V příštím roce můžeme být určitě silnější,“ prohlásila Tereza Kubicová z Arrows Ostrava.

Ta mohla získat celkový triumf v pálkařských sportech, protože baseballisté z tohoto města získali letos titul.

Jak říkám...

„Po semifinále jsme o tom začali mluvit. Chtěli jsme, aby finálová série byla delší, ale to se nepovedlo. Joudrs nás přehrálo v útoku. Za finále jsme moc rádi, konstatoval trenér Arrows Ostrava Pavel Burkovič.

(Petr Skála podle tiskové zprávy, SportovníListy.cz, foto: Jan Beneš/Česká softballová asociace)

Dědek přesouvá Winter Classic

17.10.2021 09:00:00

Nová štika v hokejovém rybníčku, majitel hokejových Pardubic Petr Dědek, avizoval již na loňský rok lahůdku pro všechny fanoušky nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu. Zápasy pod ote...