Smutná zpráva ze sportovní žurnalistiky. Zemřel otec zakladatel ČT SPORT Ota Černý


Ve věku 77 let zemřel někdejší dlouholetý šéf redakce sportu České televize Otakar Černý, který byl několik desetiletí známým nejdříve externím a později řádným sporťákem v Československé a poté i v České televizi. A pracoval nejenom v oblasti sportu.  Po listopadu 1989 moderoval velmi sledované a průkopnické politické diskusní pořady Co týden dal a Debata, později  se přes krátké působení v redakci deníku  Svobodné slovo stal dokonce i mluvčím na Ministerstvu zdravotnictví. Nakonec se vrátil do ČT a ke sportu, kde se před patnácti lety stal otcem zakladatelem nového sportovního programu, který nyní pokračuje 24 hodin denně pod značkou  ČT Sport. 

Za proslulé a neotřelé lze považovat jeho jednoduché otázky zvláště tu, z politických diskusí .... "A co na to občan."

Jeho bývalí kolegové vzpomínali 16. února 2021 po celý den ve zpravodajských relacích na různé situace, které s Otou Černým, jak mu všichni říkali, prožili. Většina z nich slyšela od něho i radu vhodnou si zapamatovat ... "Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!" 

Jeden z prvních, který smutnou zprávou o úmrtí Oty Černého komentoval,  byl  šéfkomentátor redakce sportu ČT Robert Záruba. Ten na Twitteru napsal těchto 41 slov.

„Muž, který rád posouval hranice, nic neměl za nemožné a pomohl objevit mnoho velkých věcí: nápaditý jazyk sportovní reportáže, krátké otázky, televizní debaty, sportovní kanál a Jardu Jágra. Emeritní/navždy šéfredaktor naší redakce, Otakar Černý v noci zemřel.  Hodně síly rodině,“ vzpomenul Záruba.

Otakar Černý byl každopádně populární osobou a tak není divu, že nejenom Černého působení v politických diskusních televizních pořadech neušlo  pozornosti některých komiků, o čem svědčí i následující scénka, kterou  Zdeněk Izer nazval:  "7 dní čili tejden" zde.

(ps, SportovníListy.cz, Twitter Roberta Záruby,  foto: Petr Skála)