Slávisté si ke 130. narozeninám nadělili v 15.kole FORTUNA:LIGY vítězství 3:1 nad Baníkem Ostrava

Fotbalisté Slavie si ke stotřicátým  narozeninám nadělili v 15. kole FORTUNA:LIGY výhru  3:1 nad Baníkem Ostrava i když na vstřelené branky to vlastně skončilo nerozhodně, neboť z těch tří branek  jedna byla vlastní a ty dvě zbývající branky se zasloužil svými dvěma premiérovými brankami v lize dvaadvacetiltý Matěj Jurásek.

Než se  utkání začalo hrát, tak diváci zhlédli  k výročí 130 let klubu slavnostní otevření východní tribuny Fortuna Areny, které nově ponese jméno legendárního útočníka Františka Veselého. Křtu se přímo na hracího ploše zúčastnil velký šéf Slavie  Jaroslav Tvrdík a syn fotbalové legendy  František Veselý mladší.

Fanoušci totiž  rozvinuli po celé délce tribuny plachtu zvěčňující Josefa Bicana, Františka Pláničku a Antonína Puče. Dlaždice posledního jmenovaného byla před utkáním také přidána na Chodník slávy před stadionem.

První poločas byl plný šancí na obou stranách, ale ani jednomu ze soupeřů se však nepodařilo skorovat, ať už nemohoucností útočníků nebo skvělými zákroky brankářů.

Do druhé půle nastoupili Pražané s velkým elánem a diváci se nakonec v 53. minutě  v Edenu dočkali očekávané branky, kterou si však po přímém kopu Mosese Usora vstřelil do vlastní branky nešťstný obránce v modrém dresu  Filip Kaloč ... 1:0!

O pět minut později se ovšem udála událost, ktera rozveselila kotel hostujících diváků, neboť hosté  vyrovnali, když po rohovém kopu se trefil hlavou Fleišman ... 1:1.

Došlo ke značnému  střídaní a ze strany Slavie bylo šťastné, že zrovna střídající Matěj Jurásek přesnou střelou dostal domácí tým v 73. minutě do vedení ... 2:1!  Tak se stalo, že tento hráč vstřelil svůj první ligový gól v kariéře!

Ale to nebylo všechno z jeho strany.  Matěj Jurásek totiž ještě i  v 79. minutě přidal svůj další tedy  druhý gól a bylo to ...  3:1!

Slavie Praha se tak rozloučila s letošním působením v Edenu výhrou nad Baníkem 3:1.

Poslední prvoligové utkání podzimu totiž čeká sešívané fotbalisty v neděli 13. listopadu 2022 ve Zlíně.

Praha 6. listopadu  2022

15. kolo první fotbalové ligy

Slavia Praha - Baník Ostrava  3:1 (0:0)

Branky:   53. Kaloč (vlastní), 73. Jurásek M., 79. Jurásek M. - 58. Fleišman
Diváci: 16130   Žluté karty: Douděra, Provod - Kaloč, Cadu  Rozhodčí: Batík – Nádvorník, P

SK Slavia Praha:  O. Kolář – Douděra, Kačaraba, Santos, D. Jurásek – Hromada (45. Tiéhi), Oscar (87. Kričfaluši) – Usor (70. Jurásek M.), Lingr (80. Provod), Olayinka, – Jurečka (70. Tecl)

FC Baník Ostrava:  Laštůvka – Ndefe, Frydrych, Pojezný, Fleišman – Cadu (70. Jaroň), Kaloč (59. Boula), Tetour (80. Smékal) – Šehić (80. Tijani), Kuzmanović (70. Miškovič) , Almási.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz