Slávisté pykají za Tvrdíka


V posledních letech mají slávisté nového a jediného boha, spasitele Jaroslav Tvrdíka. Dokázal povznést klub ze sestupových příček až na samý vrchol a Slavie povstala jako bájný pták z popela.

Fanouškům ani nevadilo, jaké jsou to peníze, pohled na tabulku a výkony na hřišti byly manou, která zatemnila mysl. Jenže nyní dohání minulost jejich velkého šéfa. Jako vrcholný představitel toho času zkrachovalé čínské společnosti CEFC se podílel na zajímavé akvizici, nákupu TS Plzeň.

Bohužel noví majitelé dokázali zřejmě připravit podnik, jak se říká, zu grunt a nezbyl ani archív s cennými patenty. Aby se eliminovali škody na plzeňském podniku co nejvíce, musel Tvrdík sáhnout k velmi bolestnému kroku. Vzdá se služeb trenéra Trpišovského, sportovního ředitele Nezmara a kapitána Součka.

Všichni tři se mají po neděli hlásit v plzeňských Štruncových sadech a okamžitě se zapojit do přípravy na nejbližší zápasy. Slabou útěchou může slávistům být fakt, že evropské poháry mají jisté a tudíž příliv finančních prostředků do klubové poklady zajištěn. A tím i možnost hledání dalších posil.

Zásadní otázka, kdo bude novým trenérem, byla vyřešena okamžitě. Na trhu práce se potuloval jeden velký slávistický srdcař a bylo jasné, že to musí být on, sám velký Vladimír Růžička. S ním navíc přichází i vize o kvalitní práci s mládeží a komunikaci s rodiči malých fotbalistů.


Letenský stadion půjde k zemi

Start našich hvězd na olympiádě v Tokiu ohrožen!


Obětuje Šmarda biatlon?

Karel Gott do Sparty

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)