Slavie Praha zná náhradu za potrestaného Bílka

Aféra s ovlivňováním výsledků ve fotbalové druhé lize dopadla, jak známo, také na fotbalovou Slavii. Kromě finančního trestu přišla na 10 měsíců i o svého sportovního ředitele Jiřího Bílka.

Ředitel klubu ve spolupráci s fotbalovým agentem Jiřím Müllerem, mimo jiné zastupuje trenéra Slavie Trpišovského, využil svého blízkého vztahu k Pavlu Nedvědovi. Ten je již pár týdnu bez zaměstnání, když po provalení nesrovnalostí v účetnictví Juventusu Turín musel odstoupit z pozice viceprezidenta. V Itálii populární český internacionál sice dostal trest ve formě zákazu jakýchkoliv aktivit ve fotbale, ten se nicméně vztahuje pouze na Itálii. Dveře do klubu sešívaných jsou tak otevřené, pro Nedvěda se jedná o novou výzvu. Pro jeho angažování také hovoří fakt, že se zná s čínským prezidentem Si Ťi-pchingem, což může pomoci při komunikaci s majiteli Slavie. O hráčských zkušenostech a znalosti přestupového zákulisí ani nemluvě.

Jaroslav Tvrdík dokonce tvrdí, že s Nedvědem musí Slavia mířit i za úspěchy v Lize mistrů, kam se marně snažila v posledních letech kvalifikovat. Zisk této cenné trofeje zatím chybí v jinak úspěšné kariéře Pavla Nedvěda, motivace je tedy jasná.


Jizerská 50 mění místo

Zimní stadion v Brně nebude

Alois Hadamczik v hledáčku státních žalobců

Skokanské můstky do každého města

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)