Slavia chystá krizový scénář

Postupné uvolňování restriktivních protikoronavirových opatření s sebou nese i opětovný rozjezd sportovního života. Nejvíce sledovaná je samozřejmě fotbalová liga, která by se měla dohrávat od konce května.

Značná nervozita panuje u současného lídra soutěže a obhájce titulu Slavii Praha, herní projev před přerušením byl nemastný neslaný a bodový náskok před pronásledovateli se začal ztenčovat. Navíc se v tréninku zranil jeden z nejlepších hráčů jarní části, útočník Olayinka, což představuje citelnou ztrátu pro sešívané. V Edenu proto již ve čtvrtek dopoledne zasedl krizový štáb, aby připravil varianty, jak se dopracovat k obhajobě titulu. Zrušení nadstavbové části ligy sportovnímu řediteli při jednání mezi kluby neprošlo, bylo tedy nutné vymyslet a připravit jiné možnosti.

Slávisté mají díky účasti svého šéfa v krizovém štábu ministerstva vnitra dobrý přístup do laboratoří, vznikl tak mimo jiné nápad na umělé infikování vybraných fotbalistů, aby kvůli karanténě se liga musela včas zastavit a nebylo možné ji dohrát. Samozřejmě, za předpokladu, že se Slavii nepodaří udržet náskok z podzimu. A kdyby tato varianta nezafungovala, připravil by klub žalobu na stát pro ušlý zisk kvůli omezení činnosti a s tím spojeným neúspěchem, bez příjmu z Ligy mistrů, bonusů od sponzorů, apod. Odhadem se jedná o částku minimálně kolem půl miliardy korun. Vedení fotbalového svazu, závislé na státních dotacích, má tedy o čem přemýšlet….  I tak má starostí dost a dost.

Za roušky titul

Česká vláda dostane ocenění Evropské komise.

Propuštění sportovci mají rekvalifikaci


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli...

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)