Škodu Mladou Boleslav vyčerpala tentokrát Sigma Olomouc ... Mladá Boleslav – Olomouc 0:2

Mladoboleslavští fotbalisté, po obnovení koronavirovou karanténou přerušený ligový program, ještě nevyhráli. Po prohrách doma se Slavií a v Plzni, remízách doma se Zlínem a v Liberci v předposledním kole základní části nečekaně prohráli další domácí utkání, tentokrát s Olomoucí a zpochybnili tak svoji zdánlivou jistotu účasti ve středové čtyřčlenné skupině prvoligové nadstavby.

V prvním poločase byli lepší Olomoučtí, byli aktivnější a nebezpečnější v ofenzívě, což po půlhodině potvrdili vedoucím gólem. Ve 30. minutě boleslavská defenzíva odvrátila šestý rohový kop jen na hranici šestnáctky, odkud Houskou vystřelená rána po Mazuchově teči zapadla k pravé tyči, kam se Stejskal natahoval marně - 0:1.

Druhý poločas byl sice herně vyrovnanější, ale Boleslav ho také prohrála. Dostala branku v nastaveném čase. Rozhodčí Zelinka nastavil utkání o tři minuty a v té úplně poslední Olomoučtí po brejku z pravé strany úspěšným zakončením Kerbra z malého vápna definitivně potvrdili svoji výhru - 0:2.

Mladá Boleslav   10.  června 2020

FORTUNA:LIGA    ...devětadvacáté kolo

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Góly: 30. Houska, 90. Kerbr  *  ŽK: Ladra, Mazuch - Beneš, Mandous *  Rozhodčí: Zelinka - Paták, Mikeska
FK Mladá Boleslav: Stejskal - Hubínek (83. Stránský), Tataev (35. Pudil), Mazuch, Zelený - Janošek (46, Fulnek), Túlio (46. Douděra) - Dominik Mašek (46. Krobot), Budínský, Ladra - Jiří Klíma.
SK Sigma Olomouc: Mandous - Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek - Breite - Chytil (86. Štěrba), Houska (86. Kerbr), Gonzales (81. Zahradníček), Falta (69. Hála) - Juliš (69. Zmrzlý).

(jk, SportovníListy.cz, FK Mladá Boleslav, foto: FK Mladá Boleslav)