Sice těsná, ale přesto prohra Středočechů. Viktoria Plzeň – Mladá Boleslav 2:1

Mladoboleslavští fotbalisté proti favorizovanému soupeři nastoupili v Plzni s výrazně defenzivní sestavou ve snaze nedopustit opakování předchozích dvou debaklů s inkasováním šesti a sedmi gólů. Očekáváný plzeňský tlak tak byl vyjádřený dvaceti rohovými kopy a dvěma góly.

Utkání začalo sebevědomým tlakem Plzně a opatrným až bázlivým herním projevem Mladé Boleslavi, která nastoupila s pětičlennou obranou, ale i ta se brzo stala děravou.

Ve 21. minutě po Havlově centru z pravé strany brankář Mikulec prohrál vzdušný souboj s Beauguelem, jehož hlavička skončila v mladoboleslavské brance - 1:0.

Ve 32. minutě první povedený mladoboleslavský útok vyvrcholil přesným Budínského centrem, na který si uvnitř soupeřovy šestnáctky naběhl Mašek a bez přípravy poslal míč k levé tyči překvapeného Hrušky - 1:1.

I za nerozhodného stavu skóre Plzeňští dominovali, ale do poločasu už neskórovali.

Druhý poločas neměl tak jednoznačný průběh jako první. Ale přesto Plzeň dokázala proměnit důležitý gól. Jak k tomu došlo? V  74. minutě nadýchaný oblouček z kopačky Ba Loua usměrnil hlavou Hejda z ofsajdového postavení k pravé tyči boleslavské branky - 2:1.

Blízko vyrovnání byl deset minut před koncem kanonýr Mladé Boleslavi s příjmením stejným, jako má slavný fotbalista reprezentace a Sparty z minulého století Mašek, ovšem nikoliv Václav, ale se jménem Dominik. Dominik  Mašek, ale z podobné situace, z jaké v prvním poločase skóroval, tentokrát plzeňskou branku překopl.

Plzeň 13. září 2020

FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

Góly: 21. Beauguel, 74. Hejda - 32. Dominik Mašek  *  ŽK: Káčer - Tataev, Túlio *  Rozhodčí: Orel - Kubr, Vaňkát * Diváků: 5939
FC Viktoria Plzeň: Hruška - Hejda, Havel, Hejda, Pernica, Limberský - Káčer (67. Bucha), Kalvach, Čermák - Kopic (81. Kovařík), Beauguel (81. Chorý), Ba Loua (85. Kayamba).
FK Mladá Boleslav: Mikulec - Zahustel, Jakub Klíma, Tataev, Křapka, Mazáň (78. Ikaunieks) - Fulnek, Budínský, Túlio, Dominik Mašek - Drchal (78. Škoda).

(jk, SportovníListy.cz, FK Mladá Boleslav, foto: Mladá Boleslav)