Šestigólová přestřelka bez vítěze. Mladá Boleslav – Sigma Olomouc 3:3

Mladoboleslavští fotbalisté podle letité tradice doma s Olomoucí nevyhráli a pouze se protrápili k remíze. I když měli po celé utkání převahu, v blížícím se závěrem až výraznou, neustále dotahovali soupeřův náskok. Dvougólové manko smazali až v poslední pětiminutovce.

Od první minuty předváděly oba týmy ofenzivní fotbal s častými gólovými šancemi.

V 10. minutě Olomoučtí rychlým útokem přečíslili boleslavskou obranu, rozhodili ji přízemními přihrávkami, až se odražený míč dostal k Hálovi, jenž zasekávačkou oklamal brankáře Halouska a do odkryté poloviny branky snadno skóroval - 0:1.

Ve 22. minutě ostrý centr z levé strany Halouska vyrazil jen k osamocenému Růskovi, který z deseti metrů pohodlně zvýšil olomoucké vedení na 0:2.

Na druhý gól v Halouskově brance už Boleslavští odpověděli, a to po 120 sekundách.  Ve 24. minutě Ewerton utekl olomoucké obraně po levé straně a jeho přízemní centr na hranu brankoviště Skalák přeběhl, ale Škoda nikoliv a šikovně nasměroval míč k levé tyči - 1:2.

Druhý poločas se dlouho nic váženého, co by změnilo skore, nedělo až do 73. minuty, kdy  přetažený centr z levé strany Matoušek v boleslavské šestnáctce sklepnul k Vaněčkovi a ten z necelých deset metrů nechytatelnou bombou zvýšil olomoucký gólový náskok na 1:3.

Zbývající čtvrthodinu tak Olomouc dohrávala v deseti lidech, neboť trenér Jílek už před Vaněčkovým zraněním využil všechny možnosti ke střídání. Mladá  Boleslav hrála přesilovku převážně na olomoucké polovině hřiště, často dlouhé úseky v olomouckém vápně. Branky začaly padat až na samém konci základního času.

V 86. minutě po Ladrově přihrávce od koncové lajny Dominik Mašek z pár kroků nastřelil levou tyč, od níž se míč odrazil do brankáře Macíka a teprve pak za brankovou lajnu - 2:3.

Diváci hnali boleslavské fotbalisty k dalším atakům a olomoucká šestnáctka byla v jednom ohni.

V 89. minutě olomoucká defenzíva odvrátila Juráskův centr mimo vápno, ale Karafiát z necelých dvaceti metrů trefil nechytatelnou dělovkou pravou šibenici - 3:3.

Když rozhodčí Machálek oznámil, že nastaví utkání o čtyři minuty, všichni na hřišti a v hledišti spříznění s mladoboleslavským fotbalem věřili ve čtvrtou trefu, která by byla vítězná, ale už na ni nedošlo.

Mladá Boleslav  12. září  2021

FORTUNA:LIGA 2021/2022 7. kolo

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 3:3 (1:2)

Góly: 24. Škoda, 86. Dominik Mašek, 89. Karafiát - 10. Hála, 22. Růsek, 73. Vaněček *  ŽK: Škoda, Douděra - Gonzales, Jemelka, Macík * Rozhodčí: Machálek - Vlček, Pochylý * Diváků: 2832

FK Mladá Boleslav: Halouska - Douděra, Karafiát, Suchý, Jurásek - Matějovský, Dancák (46. Ladra) - Skalák (71. Lukáš Mašek), Hlavatý (71. Dominik Mašek), Ewerton (60. Fila) - Škoda.

SK Sigma Olomouc: Macík - Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý (70. Beneš) - Hála (70. Matoušek), Breite, Gonzales, Daněk (56. Sedlák), Zifčák (65. Zahradníček) - Růsek (65. Vaněček).

(Jiří Koros, FK Mladá Boleslav, SportovniListy.cz, foto:  FK Mladá Boleslav)