Série 38 utkání bez porážky a neporazitelnost v Lize mistrů pro basketbalisty Nymburka skončila

Otázkou bylo, kdy se to stane. A je to tu.  Série 38 utkání bez porážky a stoprocentní bilance v Lize mistrů jsou pro basketbalisty Nymburka od úterka 5. listopadu 2019 minulostí. Nymburk  na domácí palubovce pražské Královky nestačil na španělské Tenerife, kterému  v souboji o první místo ve skupině C podlehl 68:78.

Zásluhou pozitivní bilance nicméně stále Nymburk zůstal mezi postupovou čtyřkou. Nejlepším střelcem Středočechů byl se 13 body Vojtěch Hruban, celek z Kanárských ostrovů pak táhl za čtvrtým triumfem v soutěži se 17 body Lahaou Konaté.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Jak říkám..."V některých částech jsme hráli velmi dobře, jenže po většinu času jsme se nemohli vyrovnat s tím, jak hrál soupeř, jak agresivní byl. To můžete snadno vidět podle počtu našich ztrát. Jasně, je fajn hrát s týmem jako Tenerife při takovém počtu ztracených míčů vyrovnaný zápas, ale na druhou stranu je ve stejné situaci nemožné vyhrát. Musíme si ze zápasu vzít lekci a posunout se dopředu. Je třeba, abychom byli opatrní, protože teď budou týmy vědět, jak na nás hrát. Ukázala se jejich zkušenost. Hráli dobře v dolním postavení, podkošoví hráči získávali fauly, pořád stříleli šestky, my v závěru naopak dostali trojku po špatné komunikaci v obraně. Tenerife se dostalo na koně, my jsme znervózněli a ztráceli další míče, brali na sebe těžké střely. Dokonce jsme vypustili tři nebo čtyři airbally. Příště to musíme zvládnout lépe, podobných zápasů bude víc," řekl po utkání kapitán Nymburka Pavel Pumprla.

"Od prvních minut ukazovali, že jsou mnohem agresivnější než my. Pro nás je to dobrá lekce – postavit se prvotřídnímu a takto zkušenému týmu. Teď je pro nás výzva se z porážky poučit. Vždycky říkám, že pokud člověk prohraje, musí si z porážky něco odnést. V čem byl mezi týmy rozdíl? Za prvé: Jejich nejlepší hráči jsou nesmírně zkušení. NBA, Euroliga, to mluví samo za sebe. Za druhé: nikdy nejsou nervózní. Každý týden hrají ACB, což je nejlepší liga v Evropě, takže jsou na podobná utkání zvyklí. A proč jsme prohráli? Druhý tým byl zkrátka lepší než my. Tečka. Přinutil nás k 27 ztrátám, a i když jsme z 50 % neproměněných střel získali útočný doskok, střely z druhé šance nekončily v koši. Soupeř byl fyzický, přinutil nás k horšímu pohybu míče. Zasluhuje respekt. My naopak musíme pracovat tvrději, abychom se zlepšili," řekl trenér Nymburka Oren Amiel.Praha 5. listopadu 2019Basketball Champions League - 2019/2020

ERA Basketball Nymburk — Iberostar Tenerife 68:78  (17:19, 15:16, 15:18, 21:25)
Nejvíce bodů: Hruban 13, Benda 10, Peterka a Bohačík po 8, Pumprla a Almeida po 7, Dalton 6, Hankins 4, Rogič 3, Booker 2, Šafarčík a Kříž 0 - Konaté 17, Šermadini 15, Huertas 11, Salin 10 * Fauly: 25:19 * Trestné hody: 19/9 - 20/13 * Trojky: 7:5 * Doskoky: 43:33 * Asistence: 17:17 * Ztráty: 27:19 * Zisky: 10:20.

(ps, Nymburk Basketbal, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)