Semifinálové dvojice pro play off v lize ragby jsou Praga - Sparta a Vyškov - Tatra

V  ragbyové extralize je jasno. Základní část vyhrála Praga, která se v semifinále play off utká se Spartou Praha. Druhý Vyškov bude hostit třetí Tatru Smíchov. Tímto očekávaným rozvrhem semifinalových utkání už nezamíchaly ani výsledky čtrnáctého kola, ve kterém se přeci jenom děla překvapení, když Sparta porazila Vyškov 38:34.
Utkání   čtvrtého a druhého celku tabulky mělo dramatický průběh. Oba celky se  několikrát vystřídaly ve vedení a když Vyškov tři minuty před koncem  položenou pětkou opět vedl 34:31, nikdo už nečekal, že si Sparta poslední  akcí zápasu vybere celkem pět bodů za pět včetně té závěrečné  položených pětek. Nakonec ani Vyškov neodjel z Prahy s prázdnou, když za porážku  malým rozdílem bodů a rovněž za pět položených pětek získal dva bonusové body do závěrečné tabulky.

Ragbisté Sparty bojovali o každý míč,  až z toho byli hráči Vyškova docela vyplašení ...  (Foto: Petr Skála)

"Nebylo to snadné utkání. Sparta po změně stran  byla útočnější a několikát nás svojí důsledným sledováním míče dostala  pod  tlak a dohnala nás k častým chybám," líčil průběh utkání kouč Vyškova Pavel Pala.  Jeho  protějšek Antonín Brabec, který nastoupil na místo útokové  spojky  na  posledních patnáct minut, byl spokojený s bojovností svých svěřenců. Ti bojovali až do poslední minuty hry, kdy  se také rozhodlo o výsledku.

V utkání v Praze v Edenu viděli diváci sedm pětek, ale ani jednu v brankovišti Tatry ..  (Foto: Petr Skála)

Derby Slavia - Tatra předcházela slavnostní  chvíle spojená s blahopřáním k pětaosmdesátiletému nejstaršímu ragbyovému  novináři a ragbyovému kronikáři  Milanovi  Bělohlávkovi ze Slavie Praha. Jenže jeho sešívaní mu moc radosti neudělali, když s Tatrou prohráli na poměr položených pětek 0:7 a v konečném pořadí se propadli  až na šesté místo.

Zrcadlo výsledků extraliga ragby čtrnácté  kolo

Sparta Praha - Vyškov  38:34  (7:15)  pětky  5:3
Mariánské Hory - Říčany  7:26 (0:14) pětky  1:4
Slavia Praha - Tatra Smíchov  3:50 (3:29)  pětky 0:7

předehráno 8.5. 2015 ...   Praga Praha - Dragon Brno  55:19 (40:0)  pětky 8:3

Konečná tabulka po základní části extraligy  ...

8. Mariánské Hory  14   2   0  12   193:473     13

Semifinále  Praga - Sparta a Vyškov - Tatra se hraje 23. května 2015, finále a utkání o bronz pak 30. května 2015.

Z extraligy sestupuje Sokol Mariánské Hory a sedmý Dragon Brno bude hrát baráž s druhým týmem první ligy, Tato soutěže ještě není u konce, proto zatím hráči týmu z jihoravské metropole zůstávají v nejistotě, s kým se o účast v lize utkají.

(ps, Sportovnilisty.cz, Foto: Petr Skála)