Sedmnáctiletý slávista Daniel Samek nahrál na první gól a druhý dal sám. Slavia - Baník 4:0

Zápas Slavia Praha - Baník Ostrava sliboval vyrovnané střetnutí na hřišti a souboj hlasivek v ochozech. Na zápas s mistrovským týmem se přijela podívat téměř tisícovka příznivců ostravského klubu. Před stadiónem v Edenu se konaly malé manévry policie a Česka televize ve zprávách upozorňovala na možné zácpy v dopravě a možné střety fanoušků v ulicích.

Půl hodiny probíhal zápas vyrovnaně až do doby, kdy příznivci  Baníku vybalili obrovský transparent a aby si toho všichni všimli,  zapálili pár doutnajících světlic, které na chvíli zamlžili kus hlediště. Nu a zrovna v tuto chvíli konkrétně ve 30. minutě  tlak vyústil v první úspěch domácích borců. Vedoucí branku zařídil sedmnáctiletý Daniel Samek, jehož  volný přímý kop přistál přesně na hlavě Stanislava Tecla, který odrazem míčem o trávník překonal  Laštůvku 1:0.

Ale to nebylo vše. Střela Daniela Samka ve 45. minutě mířila rovnou  do branky a  hráči Slavie krátce poté  do šatny s pocity, když se  vede 2:0 nad ostravským Baníkem.

Ve druhé půli si zachytal i  brankář Slavie Ondřej Kolář, když zabránil Klímovi skórovat. Chvíli poté  fotbalisté  Slavie potěšili diváky další brankou, kterou dal dokonce pod tribunou Sever Ondřej Lingr, který se hned vypravil k divákům oznámit, že je to 3:0.

V 66. minutě slávisté zahrávali pokutový kop, který se kopal za zfaulovaného Alexandera Baha. Penaltu kopal  Ondřej Kúdela, který ji bezpečně proměnil – 4:0.

V 78. minutě obdržel Ndefe za postrčení Jakuba Hromady druhou žlutou kartu a Baník dohrával o deseti hráčích.  Slavia mohla dát ještě další gól, který si výkřiky: "Dejte jim bůra!" vyžadovali domácí diváci, ale nestalo se tak.

Do konce utkání chybělo asi pět minut, když diváci ze Severu zapálili dýmající světlice a na stadionu byla za chvíli taková mlha, že by  i ptáci chodili pěšky, kdyby tam nějací létali. Krátce poté hlavní rozhodčí utkání na několik minut přerušil a čekalo se až v Edenu zahaleném do mlhy po pyrotechnice, budou na sebe hráči vidět.

Další gól  v nastaveném čase za mlhu nepadl, což ocenili z 11 846 fanoušků potleskem ti, kterým výhra 4:0 způsobila radost. Nakonec svým baníkovcům zatleskali i jejich příznivci, kteří se mohli také tak trochu radovat, neboť jejich miláčci mohli prohrát i s horším skóre.