Sázkaři drtivou většinou věří v Evropské lize ve výhru Slavie nad Shevou. Spartě v Lille už tolik ne

Český fotbal má jarní část Evropské ligy opravdu nadosah. Na hřišti téměř všude bez diváků odehrají svá utkání Slavia Praha, Sparta Praha a Liberec. Jak to vidí sázkaři a bookmakeři?

Jak říkám... 
„Slavia si sama píše svoji postupovou partituru. Pokud vyhraje s Beer Shevou, nemusí se na nic a nikoho dalšího ohlížet. V Izraeli s tímto soupeřem překvapivě prohrála 1:3, ale kdo zápas viděl, ví, že měla Slavia velkou převahu a podruhé s tímto soupeřem nepadne, “ řekl  fotbalový bookmaker Tipsportu Petr Urbanec.

Proto nízký kurz na výhru Slavie 1,27:1, který dává na tikety 98% sázkařů. Tipsport už dokonce nemá v nabídce ani kurz na postup Slavie, ale lze si vsadit na její prvenství ve skupině v kurzu 2,13:1. Lepší je jen Leverkusen s kurzem 1,65:1.

Jak říkám... 
„Oba kluby mají stejný počet 9 bodů, předpokládáme, že teď vyhrají a o prvenství si to rozdají za týden v Leverkusenu. Tam budou favoritem domácí borci,“ okomentoval  slávistickou skupinu Petr Urbanec.

Slavia Praha - Hapoel Beer Sheva              1.27       1.05       6.09       4.10       11.80

Vítěz skupiny:  Leverkusen          1,65:1, Slavia     2,13:1

Sparta hraje o postupovou naději, ale má přetěžkou pozici. Ve čtvrtek 3. prosince 2020  nastoupí proti Lille, které před týdnem znemožnilo třemi góly slavný AC Milán.

Jak říkám... 
„Doufejme, že sparťané už zapomněli na domácí prohru s Lille. Herně letenští úplně nepropadli, ale po zářezu rozhodčího s vyloučením Krejčího v deseti lidech neměli výkonnostně na skvělé Francouze nárok. Spartu udrží ve hře všemožné varianty, dokonce může i prohrát, ale to by potom musel Celtic naplno bodovat v Miláně, což je silně nepravděpodobné i pohledem na kurz 8:1,“ řekl  Petr Urbanec.

Lille - Sparta Praha           1.44       1.12       4.97       2.94       6.93

Do 2. místa:  Lille 1,01:1, AC Milan 1,02:1, Sparta 5,5:1

Gent - Liberec    1.64       1.19       4.24       2.36       5.19

Gent – Liberec

Liberec to bude mít v dnešním zápase Evropské ligy hodně těžké.

Jak říkám... 
„95 % sázkařů sází na výhru domácího Gentu v kurzu 1,66. Na remízu si mohou lidé vsadit s kurzem 4,16, na výhru libereckých pak bookmakeři vypsali vysoký kurz 5,05,“ řekla mluvčí Chance, Markéta Světlíková.

Na obě dvě sázkové příležitosti si vsadilo pouze 2 a 3 % sázejících.  Liberec v Evropské lize podlehl Hoffenheimu, kdy nedokázal ani v jednom utkání vstřelit branku, a naopak jich inkasoval celkem sedm. V české lize sice přehrál Teplice, ale podlehl Jablonci, navíc se na cizích hřištích pravděpodobně necítí nejlépe. Překvapivá říjnová porážka Gentu se tak podle bookmakerů ani sázkařů opakovat nebude. Ačkoli ani jeden tým nehýří brankami, v předchozích jsme jich viděli jen málo, hodně se sází na to, že uvidíme alespoň dvě branky (1,21), tři a víc (1,66) nebo že na málo faulů, a to maximálně 29 (1,50).

Lille – Sparta

Sparta na tom nebude o moc lépe než Liberec.


Jak říkám... 
„Na Lille si vsadilo 96 % sázkařů, a to v kurzu 1,39. Remízu s kurzem 5,14 má na tiketu jedno procento tipérů a ve výhru Sparty s kurzem 7,93 věří tři procenta fanoušků letenských,“ uvedla  mluvčí Chance.

Toto utkání by mělo být bohaté na branky. Tip na nejméně dva góly má nízký kurz 1,17, na tři a více branek pak 1,55. Oba kluby hrají trochu jak na houpačce. Sparta v posledních pěti utkáních prohrála dvakrát a zvítězila třikrát. Lille má na svém kontě dvě výhry, dvě remízy a jednu prohru, ale na rozdíl od Sparty často udrží čisté konto a prakticky v každém utkání skóruje. Ovšem jejich vzájemné říjnové utkání vyznělo jednoznačně pro Lille, když Sparta doma prohrála 1:4. Sparta je sice nakopnutá tím, že dvakrát porazila Celtic, proti Lille by ale musela hrát bez chyb v obraně, jinak jako v každém nedávném utkání bude inkasovat.

Slavia – Hapoel

Konečně si čeští fanoušci mohou s lehčím srdcem vsadit na vítěze. Sešívaní míří k postupu z prvního místa. Že Slavia oplatí (velmi nečekanou) porážku Hapoelu je prakticky jisté, alespoň očima sázejících u Chance. Kurz na výhru domácích je 1,24 a sází na ně 98 % sázkařů. Remíza má kurz 6,50 a stejně jako na výhru izraelského klubu (12,60) si na ni vsadilo jediné procento tipérů. Na vítězství sešívaných se sází dost i s handicapem -1,5 (kurz 1,72). Tutovkou jsou dvě či více branek v utkání (1,16) nebo výsledek utkání bez remízy – výhra Slavie v kurzu 1,14. Slavia z posledních šesti utkání zaváhala jen jednou, když remizovala se Zbrojovkou Brno. Jedinou porážku z poslední doby jí uštědřil právě její dnešní soupeř. Tomu se ale v poslední době vůbec nedaří. Už osm utkání v řadě nedokázal vyhrát, jen čtyřikrát remizoval. 

(až,dš, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Kam zmizeli fotbalisté

17.1.2021 09:00:00

Ještě před šesti či sedmi lety vykazovala Fotbalová asociace České republiky kolem 630 tisíc členů, pak si koupili nové počítače a při přehrání dat najednou zbylo jen asi 340 tisíc členů. I s tím...