S leteckým sportem se nejlépe začíná na kluzáku

Výcvik na kluzáku není jen samoúčelným sportem, ale  slouží  také jako základ pro motorové létání. Na motorové létání se pilot teoreticky připravuje ve vybraných zařízeních (Letecká škola), prakticky může pokračovat ve zvoleném aeroklubu, který vám také podá podrobnější informace o motorovém výcviku.
Základní kurz výcvik parašutisty je určen pro ty, kteří ještě neokusili ten báječný pocit vznášet se mezi nebem a zemí a chtějí sami provést 1 až 3 seskoky na padáku. Je to nejčastější způsob, jak začít s parašutismem.Tento kurz je určen pro naprosté začátečníky, kteří chtějí sami vyskočit z letadla a létat na padáku, který sami řídí. Tyto kursy bývají většinou třídenní. Je to začátek kariéry sportovního létání. Získáte-li dostatek zkušeností, můžete se nakonec účastnit i soutěží sportovního létání.

 
Sportovních soutěží  se mohou účastnit jen  zkušení piloti, plachtaři i parašutisté z ČR i ze zahraničí a tyto soutěže mají v oblasti sportovního létání a parašutismu velkou prestiž. Do vzduchu se ovšem můžete dostat také jako pasažéři – například Aeroklub ČR, který je  zástupcem České republiky v Mezinárodní letecké federaci FAI, pořádá akce pro účastníky fotografického, poznávacího nebo adrenalinového letu či tandemového seskoku.

 

Foto © Depositphotos.com/Aikon2010