Roudnická letecká show je největší leteckou přehlídkou roku


V Roudnici nad Labem byla v sobotu 27. června zahájena Memorial Air Show, největší letecká přehlídka roku.

Po dvou letech se na ploše roudnického letiště předvedla nejen historická letadla, ale k vidění byly i moderní stroje, jako například akrobatický speciál pilotovaný nejlepším českým akrobatickým pilotem Martinem Šonkou. K největším lákadlům letošního ročníku patřil kupříkladu americký bombardovací letoun North American B-25J Mitchell, OV-10 Bronco či TBM-E Avenger. Letošní ročník Memorial Air Show je věnovaný oslavám 70. výročí konce druhé světové války.

Návštěvníci, kterých bylo v Roudnici během prvního víkendového dne rekordních téměř 22 tisíc, viděli i tu nejmodernější leteckou techniku v podobě průletu dvou letadel JAS 39 Gripen. Připravena byla i ukázka pozemního zásahu příslušníků Armády ČR.


Za přítomnosti známých osobností byli také oceněni nejlepší piloti roku 2014. V anketě o nejlepšího leteckého sportovce zvítězil Bonifác Hájek. Sobotou ovšem dění na roudnickém letišti nekončí. Letecká show pokračuje i v neděli a už nyní je jasné, že bude překonán rekord v návštěvnosti. „Tolik lidí jsme tu nikdy v první den akce neměli. Toto číslo je obvyklé spíše pro oba dny. A tentokrát před sebou máme ještě neděli," prohlásil šéf akce Vlastimil Dvořák.

(dm, sportovnilisty.cz,foto SL)