Restart profesionálních sportovních soutěží je hodně blízko

Ligová fotbalová asociace vítá rozhodnutí Vlády ČR, ke kterému dospěla v pondělí 2. listopadu 2020  a které umožňuje profesionálním sportovcům v rámci tréninkové činnosti užívat i vnitřní prostory sportovišť. Stejně tak Ligová fotbalová asociace kvituje možnost znovu obnovení profesionálních soutěží.

Jednání v tomto směru s Národní sportovní agenturou i Ministerstvem zdravotnictví budou i nadále pokračovat a Ligová fotbalová asociace  společně s členskými kluby dělá maximum pro to, aby se již o nadcházejícím víkendu mohla rozehrát nejvyšší fotbalová soutěž.

Jak říkám...

„Jménem celého profesionálního fotbalu bych chtěl poděkovat všem, kteří se na postupném znovu obnovení soutěží podílejí. Profesionální fotbal byl nejen díky pravidelnému testování ale i plněním řady dalších hygienických opatření od začátku epidemie nejdál v rámci sportovního prostředí v Česku. Kluby plnily velmi přísné podmínky po mnoho měsíců, a proto jsme přesvědčeni, že budeme schopni splnit i hygienické podmínky, které budou Ministerstvem zdravotnictví stanoveny nyní,“ řekl předseda Ligového výboru Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda s tím, že detailně se bude situací zabývat Ligový výbor na svém  zasedání v úterý 3. listopadu 2020. 


(šh, SportovníListy.cz, Ligová fotbalová asociace, foto: Jiří Růžička)