Reportáž ČT z Mladé Boleslavi se sedmi demonstranty rozhoupala Škodovku k bojkotu MS v hokeji

„Při sledování padesátivteřinové reportáže České televize uvedené v pátek 15. ledna 2021   ve sportovním zpravodajství, která zaznamenávala  demonstraci slovy sedmi Bělorusů sídlících v Česku toho času srocených před administrativní budovou automobilky Škoda v Mladé Boleslavi, aby tam  demonstranti žádali od manažerů Škodovky odstoupení automobilky od sponzorování   MS v ledním hokeji, pokud  by se měl šampionát  uskutečnit v Bělorusku, jsem nevěřil tomu, co vidím a slyším. 

Páni, to je náhoda, pomyslel jsem si. Proč se štáb České televize handrkuje až do Mladé Boleslavi, aby zachytil sedm snad všech  Bělorusů, kteří tady v Česku nechtějí, aby v jejich rodné zemi se pořádal šampionát, který před pár lety právě Bělorusko pořádalo bez žádných problémů a dokonce s rekordní účastí diváků v hledištích zimních stadionů. Jak známo divácký rekord z východu Evropy byl překonaný už na následném MS v Praze a Ostravě v roce 2015. 

Mluvčí Škodovky v den demonstrace oznámil, že dění v Bělorusku Škodovka sleduje, ale o konání MS v Bělorusku rozhodne hokejová federace. Následný den stejný mluvčí oznámil, že lidská práva se v Bělorusku porušují natolik, že, pokud by se v Minsku a v dalších běloruských městech měl šampionát konat, tak bez sponzorství Škodovky. Lidská práva jsou manažerům Škodovky z Německa nad vším ostatním. 

Byl výlet štábu  sportovní redakce ČT do středočeského města automobilů  a tam nastoupený  kompars sedmi snad  skutečně  rodilých běloruských demonstrantů v Mladé Boleslavi náhoda?" položil si sám sobě otázku editor webu SportovniListy.cz Petr Skála. 

„Pamatuji si z doby obsolvování vojenské služby u topografů v Opavě zajímavý výklad dějin jednoho tamějšího důstojníka, který jednou položil poddůstojníkům absolventům tuto otázku: "Soudruzi, existují  dva druhy náhod. Jsou náhody připravené a také skutečné náhody náhodné. Hádejte, kterých je víc?" Po demonstraci v sedmi, doufejme, že skutečně všichni byli  Bělorusové,  v Mladé Boleslavi, a po podivné   Bůh ví kým objednané reportáži České televize o tom všem a o vývoji v myšlení manažerů v německé Škodovce si myslím, že to všechno byla připravená náhoda. 

MS v Bělorusku, pokud se tam bude šampionát  v hokeji vůbec konat, totiž může sportovnímu  světu ukázat, že je   v právně nelidském Bělorusku pro návštěvníka této země bezpečněji než například může být pohyb na předměstích některých francouzských měst, kde se usídlili migranti z Afriky nebo v USA v některých podobně osídlených čtvrtích a když jsme za velkou louží, tak někdy dokonce i před tamějším Kongresem.

V Česku před časem letěl  takový trefný žert: "Jaký je rozdíl mezi prezidentskými volbami v Bělorusku a v USA? Správná odpověď zní: Jen tři měsíce.

Mezinárodní olympijský výbor, dále i mezinárodní sportovní federace po dlouhá desetiletí tvrdily, že "Politika do sportu nepatří." Proč už se najenou to pravidlo nepolitického sportu  nedodržuje?

Nu a tak se stalo, že   před mezistátními utkáními pozorujeme na televizní obrazovce trapně  klečící sportovce vyjadřující údajně solidaritu s těmi, co jsou pozitivně diskriminovaní.  

Je na čtenáři, aby sám posoudil, zda  k  posuzování  porušování lidských práv po celém světě většinou jen na základě podsunutých zpráv od Bůh ví kým placených neziskovek  mají činit 75 let po válce zrovna Němci ve vysokých manažerských funkcích automobilky Škoda, dále sedm běloruských demonstrantů mávající přitom se zvlášt v historii provařenými  červenobílými vlajkami  a nakonec zda na  zveřejnění producírování  pouhých sedmi  demonstrantů před budovou Škodovky mají  příspívat právě koncesionáři České televize," uzavřel svůj komentář editor webu SportovniListy.cz Petr Skála.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu SportovniListy.cz   zde ...(Petr Skála, SportovniListy.cz, foto z obrazovky ČT)