Ragbisté Česka prohráli v přátelském utkání s Německem 17:49 a na pětky 3:7

Malý ragbyový stadionek v Praze v Petrovicích se stal první říjnovou sobotu poprvé v historii českého ragby dějištěm mezistátního utkání, konkrétně se zde hrálo přátelské utkání mužů Česko - Německo 17:49. Aby ragbyová premiéra v Praze na hřišti u Botiče byla ještě zajímavější, hrálo se zde ještě jedno utkání. Konkrétně šlo o předzápas v podobě kvalifikace o postup na ME U20 Česko - Polsko 31:20.

Zatímco se mladí čeští ragbisté do dvaceti let po utkání s Polskem radovali z postupu na ME U20, které se bude hrát za dva týdny v Portugalsku, soupeř mužů tým Německa byl už nad síly hráčů tuzemského výběru. V prvním poločase se třemi pětkami a následnými trestnými kopy Němci dostali do vedení rozdílem 23 bodů, aby v druhé půli náskok ještě navýšili, jen s tím rozdílem, že se českým ragbistům po změně stran podařilo položit tři pětky, a tak neprohráli s nulou ve výsledku.
Čeští ragbisté se prohraným zápasem s Německem po dlouhých 741 dnech opět předvedli domácím příznivcům a navíc tím, že si vybrali za soupeře v evropských soutěžích o poschodí výše hrající tým, než hraje česká reprezentace, provedli prověrku tolik důležitou před zápasy, které je čekají v listopadu 2021 v evropské soutěži Conference 1 North.

Další utkání českých ragbistů

6.listopadu 2021  - Česko - Maďarsko (Conference 1 North)
13.listopadu 2021 Česko - Lotyšsko (Conference 1 North)
27.listopadu 2021 Lucembursko -   Česko (Conference 1 North)

Praha  2. října 2021

Přátelské utkání v ragby

Česko - Německo  17:49  (0:23)

Body: Adámek 10, Faktor 5, Hopp 2  -  Klewinghaus 17, trestná pětka s konverzí  7, dále  Renc, Bispupek, Lehmann, Windemuth a Blume (všichni po 5) * Rozhodčí  Rutger van  fassen (Nizozemsko) *  Pětky:  3:7 * Diváků: 900.

Kvalifikační utkání o postup na ME U20

Česko U20 - Polsko U2O   31:20 (21:0)

Body: Dupuy 11, Bejček, Mašek, Young a Hrdlička (všichni po 5) - Owczarek,
mohyla, Yavorshenuk a Adamiak (všichni po 5) * Pětky: 5:4 *  Rozhodoval: Borea (Rumunsko)

(Petr Skála, SportovníListy.cz & ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)